Zamena kotaca

belmondo

Member
Da li ima poseban sistem zamene kotaca na c5 break? Mislim da nema nesto kao kod xm?-a
prvo odvrneš poklopac na posudi za hidrauliku...podignu auto , zamene gume..zategnes poklopac na posudi, zatvoris haubu i vozis :whistling:
 

deda

New member
Da, moraš odvrnut čep na bačvici sa pivom ili vinom,pa kad drmneš jedno dve tri litre, promjeniš kotač.I nemoj zaboravit stavit čep natrag ,da ti se ne prolije ostatk,grehota je.
 

Konrad

New member
kakvo dizanje u najvisi nivo...skini cep s posude LDS-a i sarafaj...

ako razmislis...auto ce reagirati na podizanje te ce se aktivirati ovjes i bolje da je skinut cep jer C5 X7 ima ruznu naviku da eksplodira posuda ako ne skines cep prije dizanja auta na dizalicu
 

Mrèela

New member
Moram priznati da mi je ovo smešno oko menjanja točka/točkova.
Nikada nisam dizao u najviši nivo,niti sam skidao čep.
Je li ovo neka šala?Možda treba i kapicu sa ventila skinuti?:D
 

Vedran

New member
Ja sam u zadnje vrijeme skidal par put kotace i zaboravil sam skinut cep- stavil sam ga u najvisi polozaj i gas, nist se nije dogodilo... Ali dobar reminder u svakom slucaju...
 

Konrad

New member
prva i druga serija ne bar koliko znam, ali na trecoj seriji znam da je bilo sranja i da ima u uputama da prilikom servisnih radova itd treba skinuti cep...
 

R C5

New member
sad sam malo zbunjen jer kod mene (C5 2003.) piše da kod zamjene kotača treba auto dignuti u najviši položaj i onda krokodilka, stupna ili ona iz gepeka bez ikakvih drugih napomena i to mi od početka nije jasno, zašto auto ne može ostati u normal položaju.
prvo sam mislio da se pitanje odnosi na zamjenu bez dizalice (žaba - 3 kotača), ali sad mi niš nije jasno :) ...odvrnuti čep i dignuti auto, a tlak se onda nabija valjda pa LDS može pobjeć iz zatvora, dok mi je kod spuštanja u -1 logično da se to može napraviti, jer nema opterećenja...:confused:

btw. koji je OE broj senzora visine (valljda su isti prednji i zadnji) i koliko košta?
 

xantia

New member
mozes da ostavis auto u normalnoj poziciji samo ako ispod mozes ispod staviti dizalicu, a sto da se mucis podigni ga u najvisi u postavi dizalicu ili klocnu ispod njega
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh