Xsara vts by dackra

dackra

New member
Evo i ja se odlucih pridruzit forumu.
Ovako zovem se Drazen i dolazim iz Krapine..
Auto koji imam je Citroen xsara vts 1.9 td iz 99 g.
Trenutno se auto sredjuje jer ga je moj stari vozio i nije bas pazio ga.
Ipak u meni je nesto zatitralo i odlicio sam ga dovest u red ipak je to bio prvi auto koji sam vozio..akar imam jos jedan auto_Ovak znaci vts sa full opremom od poluat klime,4 airbaga..sjedala alcantara i jos dosta toga..auto je u orginal stanju i tako ga planiram i ostavit..fotke sutra ujutro stavim.Evo u zadnjih tjedan dana na njemu sam zamjenio sva tri hladnjaka,full servis svi filteri,i tekucine nove,akumulator itd...cak sam mjenjao i :cenzura::cenzura::cenzura:eni kiler grijanja i bilo je ludo nikad vise se ne ponovilo..godisnji od tri tjedna potrosio zena poludjela..evo sad ovaj tjedan stize novi most straznji i tak...
 

dackra

New member
Evo me opet..Sorry kaj jos nisam stavil slike al nisam imao vremena.
Evo, kaj da kazem pitao sam jucer za most u servisu i rekli mi cijeno od 440 e plus lezaji za kotace,a reparacija postojeceg 320 e u Sloveniji. Odlucio se za novi i to od peugeota 306. Veli mi lik da stvarno jos nisu mijenjali na njima ni jedan dok na xsarama cesto...
Evo ,a zasto novog stavljam ? Jer je auto od samog pocetka kod nas i vec je stavljan drugi gore koji je bio repariran.
I naravno mislim da je bolje novog ugradit i mir.
E da, jos zele 30 eura za ugradnju mazalica to jest 60 za obadvije strane. Mislim ak sam vec tolko ulupal u njega onda jos to.

Da dal je ko imal problema sa senzorom brzine ? Znaci sat kaze brzinu al puno manju nek je stvarna..tj vozis se 50 on kaze 20 ? Da i di se nalazi senzor ?
 

Lix

Active member
Šta se mazalica tiče to je puno pre skupo šta ti govore, treba izbusit rupu, narezat navoj i navidat mazalicu, da ja to idem radit nekome naplatio bi 50 kn (7€) znači u servisu neka bi naplatili 20€ više nebi al ovih 30 je stvarno pre skupo...

Inače ljep autić ;)
 

AX-ja

èudo jedno
ja bih samo nadodao da i mostovi od 306 odlaze podjednako ko i svi drugi.

a mazalice uvijek sam bio protiv toga.
osim ako se ne ide na opciju cahure,umjesto lezaja.
 

dackra

New member
Hvala...treba malo poradit na njoj jos..evo
Sutra idem do mehanicara da promjenimo brtvu na poklopcu od ventila pa cu usput ventile dat postelat.E sad pitanje te cahure sta pricas dal su bolje nek lezaji il sta?Evo auto je ok.Velim prvo ju ja vozio a onda starci tak da,a i sta se kilometraze tice od 180 tk nije puno.
 

Lix

Active member
ax, pitanje zašto si ti protiv mazalica, mislim volio bi znat šta je loše u tome, jer to je samo neka pomoć ležaju, neće ga spasit da se razumijemo, ali svakako je lakše kad je podmazan nego kad nije? :whistling:

možda su čahure bolje iz ragloga jer se most ne zakreće puno pa se ležaji kuglice i sve trše uvijek na istom dijelu kaveza pretežito, iz tog razloga ni dobijemo negativni n agib iza... čahure bi trebale bit možda čvršće, a obzirom da nema puno gibanja unutar njih zadovoljile bi formu
 

dackra

New member
Evo sutra vozim auto na servis da zamjenimo most.Odlucio sam stavit novog,necu reparirat postojeceg.Malo ce bit skuplje al mislim da je pametnije.Auto ostaje dva dana kod njih....E sad imam jos jedno pitanje koje felge i profil guma mogu najveci na xsaru? Ima ko pojma?Trenutno su gore oridjidji felge 15 cola i gume 195/55-15.
 

dackra

New member
Kako ja volim ovu xsaru,vau...Evo zamjenio sam brtvilo na poklopcu ventila jer je staro oslo u p... M...Skinem poklopac,nsravno crijevo koje sluzi za vracanje ulja u odusak pretvorilo se u plastiku i naravno spucalo,ok odem u servis kupim novo kakvih cca 4 e,dodjem doma krenim ga mjenjat pukne ulaz kud se ukopca u plasticni sabirnik ulja il po domaci ono dugo kud se nalijeva ulje..Opet u sjedam u zeninog clia rs i pici u slo po ovo sranje.Naravno nema ga treba narucit,narucim dodje opet 38 e u zrak ode...Al ju volim,mora da je neka tajna ljubav,haha.
 

ribadesign

New member
predivan primjerak! imam istu samo u puno lošijem stanju, ali 1.8 16v. btw, ne vidim slike od napred, imaš debeli VTS lip ? stavi koju slikicu! :D
 

Lix

Active member
za taj lip bi točno guzice dao, nemam ga ni ja na svojoj... al bit će neka izrada kad malo vremena uhvatim pa ako vam se bude sviđalo možda i neku kombinaciju nabaceimo, da vts-ice budu kompletne :twisted:
 
Na vrh