Xsara 2.0 hdi - Gasi se

forest

New member
pozdrav, imam xsaru 2000.g. 2.0 hdi...165.000km

do sada nisam imao većih problema....ali i to dođe na red

auto mi se gasi u vožnji.....nakon par minuta može se ponovno startati....
vuče bez problema....bio sam na dijagnostici...pokazivao je lambda sondu...i još neke inf. koje su pobrisali...to sam riješio....

nakon par dana evo isti problem ...jednostavno trzne u vožnji i ugasi se
pumpa visokotlačna radi...nije u njoj problem

ima li iko ideju šta da radim sljedeće???
 

Olaf

New member
Koja ti je dijagnostika bila spojena na auto? Nije poanta obrisat gresku nego otklonit kvar da se ne ponavlja greska. Pises da si to rijesio, sta si tocno rijesio kad se isto dogada, nisu ti valjda mijenjali lambda sondu koju ni nemas

Dalibor taj njegov nema ali neki novi dizeli imaju.
 

zgodny

New member
provjeri da li su ti injektori/dizne sa siemensovom elektronikom (na svakom injektoru), ako da, trebat ces mijenjati injektor/e :(
 

Zlatan

New member
Meni se slična stvar događala na Peugeotu 2.0.HDI. Stvar je nakon dosta dugo traženja jednostavno rješena. Začepljen je bio filtar goriva. Krajnje banalno.
 

zox

New member
Pozdav evo i mene sa sličnim problemom :(
Uglavnom radi se o istom motoru i istom problemu auto se ugasi u vožnji sa tim da mu svjetli lampica od motora (narađasta). Stvar je u tome da mi je prije par dana mojom graškom slomljena pipa za gorivo na poklopcu od kučišta i ja to pokrpao da imam auto za hiću. To sam složio kako treba i vratio "auto je radio bez ikakvog problema". Prije tri dana je propišala i evo zamjenjena je drugom istom takvom sa tim da sad kad sam upalio auto je počela svjetlit ta lampica od motora i auto se tokom vožnje ugasi (koda je bez goriva) ali nije. Nakon kojih minutu opet radi bez problema i opet se ugasi iz čistog mira :( Kad auto stoji na mjestu i radi neče se ugasit ali kad ga ja želim ugasit radi još par sek. nakon šta sam izvukao kljuć??? Ima li neko ideju kako da poništim tu grešku na autu mislim da je u tome greška. 2.0 Hdi 90 ks iz 2001
 

Konrad

New member
Cuo sam da je problem u senzoru na rampi injektora ili tako nesta ali trebas na dijagnostiku ocitat gresku da se tocno vidi
 
Na vrh