Xsara 2.0 80kw problem pumpe goriva/paljenje

Radijator

New member
Pozdrav,

Vozim Xsaru 2.0 80kw, 2001. Godiste, i da ne otvaram novu temu ovo mi je nekako najbliza tema gdje mogu da napisem svoj problem.

Sve je pocelo s tim sto auto nekad nece da upali, ali upali nakon nekog vremena, nekad nakon minut, nekad sutradan. Onda sam skontao da u momentu kad auto nece da upali ne cuje se zvuk pumpe goriva. Zovnem majstora, pogleda struju na stekeru pumpe, nema struje. I on je tu nesto cackao i pumpa je proradila. Nakon par sati isto, ostavim auto gdje je stalo, sutradan kljuc, pumpa radi, auto upali. I tako sam.ja vozao auto 2mj nisam imao nikakvih problema sve do nedavno kad je stalo skroz, pumpa ne radi, nema struje njoj, izmijenjalo se majstora, niko nista, dok mi jedan auto elektricar nije skopcao pumpu preko drugog releja i na jpaljac. Nakon tog radi, pali. Dan pred novu godiu parkiram auto i nisam ga dirao 2 dana, ni palio, ni nista. Nisam imao potrebe. Drugi dan sjedem da upalim auto nece da upali. Pumpa radi, ali auto ne moze da upali. Kad pokusam da upali auto se "javi" kao da ce upaliti i stane. Nakon 10tak pokusaja pokusam upaliti ali da pri tom dam gas kad auto krene da se upali, i upalim ga. I tako svaki put moze da uplali. Majstor koji mi odrzava auto me upucuje na procesor motora, da li je neko imao slicnih problema ili mi moze pomoci.

Ovo su greske koje izbacuje Delphi dijagnostika
 

Prilozi

Memphis

Active member
Kad pokusam da upali auto se "javi" kao da ce upaliti i stane. Nakon 10tak pokusaja pokusam upaliti ali da pri tom dam gas kad auto krene da se upali, i upalim ga. I tako svaki put moze da uplali. Majstor koji mi odrzava auto me upucuje na procesor motora, da li je neko imao slicnih problema ili mi moze pomoci.

Ovo su greske koje izbacuje Delphi dijagnostika
Jel ima razlike kod paljenja na toplo/hladno? Prema ovome i greškama izgleda da kao ga guši EGR ako je neispravan.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh