VTS ili VTR

maxx

Member
Koja to Xsara ima 60ks? 1,4 motor je 75ks,jeftin za odražavat i solidan je.Kolko se sjećam bilo ih je dosta u prodaju,tak da ih mora biti,samo treba biti strpljiv i pričekati.Obićno su ih kupovali ljudi koji se jako malo voze i da se ih nać sa malo km.Inaće se bez problema i troškova digne na 90ks i vrti se ko sumanut,a da se ne skraćuje vijek trajanja.I ma ventilirajuće diskove napred i pojaćan ovjes tako da je i tu razlika od 1,0 i 1,1.
Krivo si me razumio(ili pročito,šta već).Pito sam jel taj 1.4 motor koji je u saxu isti onaj iz xsare ili C3-a?!Ja sam svega 1(jedan:D) vidio uživo s tom oznakom 1.4 na vratima...a volio bi ga malo provozat da vidim kolko bolje(brže)ide od 1.1 :D
 

deda

New member
Kaj ja znam ,Citroen je u Hr tek ponovo došao 1996 krajem,odnosno prodaja je krenula 1997.Saxo se poćeo proizvodit 1994.Ako misliš na motor,još od P205,ZX,,,,
 

deda

New member
Cimos je prodaval samo C15 i 25.Za ostale neznam,ono prije rata je bila neka kombinacija preko Grosuplja,pa je došel rat i niš nije bilo do 1997.Da bilo je tu i tam neke Xantie,Ax,Bx,ali neznam kako se to preko koga prodavalo.Ustvari Citroen nije niš ni imao u proizvodnom programu osim Xantie,ZXa i AXa,tek kada su preuzeli P106 od Peugeota i počeli raditi Saxa,pa Berlinga,kasnije Xsare krenulo je sa pravom gamom vozila.
 

liberty

Well-known member
Krivo si me razumio(ili pročito,šta već).Pito sam jel taj 1.4 motor koji je u saxu isti onaj iz xsare ili C3-a?!Ja sam svega 1(jedan:D) vidio uživo s tom oznakom 1.4 na vratima...a volio bi ga malo provozat da vidim kolko bolje(brže)ide od 1.1 :D
nije loš taj 1.4 8v
ljudi često kažu inertan, neelastičan, slabo uparen s mjenjačem
meni je ok
lijepo se vozi, nije bučan, pretpostavljam da je jeftin za održavanje, ne traži skupa ulja i sl.
 

LHM

Member
Cimos je prodaval samo C15 i 25.Za ostale neznam,ono prije rata je bila neka kombinacija preko Grosuplja,pa je došel rat i niš nije bilo do 1997.Da bilo je tu i tam neke Xantie,Ax,Bx,ali neznam kako se to preko koga prodavalo.Ustvari Citroen nije niš ni imao u proizvodnom programu osim Xantie,ZXa i AXa,tek kada su preuzeli P106 od Peugeota i počeli raditi Saxa,pa Berlinga,kasnije Xsare krenulo je sa pravom gamom vozila.
E deda a na XM-a si pozabil ?
 
Na vrh