VTI motor potrošnja ulja

gogi555

Member
Pozdrav svima.
Čitam razne stvari, pa me zanima kolika je potrošnja ulja na VTI motorima? Imam C4 Picasso iz 2009, 1.6. VTI (kupio polovnog prije par mjeseci).
Meni popije ulja oko 1 litru na 1500 km.
Da li ima sličnih iskustava? Da li se može ta potrošnja smanjiti? Da li ima u Rijeci i okolici neki dobar mehaničar za te motore?
Prolazi li auto ekotest sa takvom potrošnjom?
Hvala.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pozdrav, nemam taj motor, vec 2.0 HDI, potrosnja koju opisujes je po meni nenormalna. Mada recimo VW, propisuje i 1l na 1000km, sto je po meni preterana potrosnja za ispravan motor.
 

dinko1981

Well-known member
Vti nema nikakve slicnosti sa hdi i poznati su po potrosnji ulja jos iz tvornice, jednostavno takve su konstrukcije. Potrosnja se sa vremenom povecava ali u pravilu ne utjece na ekotest. Noviji modeli od 2011g su kao nesta bolji ali i oni trose ulje. Pojedinci su pokusavali mjenjati gradaciju ulja ali mislim da nije bilo neke velike razlike. Moj savjet je nadji jeftinog dobavljaca ulja i sipaj ili ako te to smeta promjeni auto, nema neke druge alternative. Ja sam nasao povoljno totalovo ulje 5l/190kn i ne zamaram se sa time.
 

gogi555

Member
Vti nema nikakve slicnosti sa hdi i poznati su po potrosnji ulja jos iz tvornice, jednostavno takve su konstrukcije. Potrosnja se sa vremenom povecava ali u pravilu ne utjece na ekotest. Noviji modeli od 2011g su kao nesta bolji ali i oni trose ulje. Pojedinci su pokusavali mjenjati gradaciju ulja ali mislim da nije bilo neke velike razlike. Moj savjet je nadji jeftinog dobavljaca ulja i sipaj ili ako te to smeta promjeni auto, nema neke druge alternative. Ja sam nasao povoljno totalovo ulje 5l/190kn i ne zamaram se sa time.
Ti imaš isto VTI?
 

dinko1981

Well-known member
Trenutno ima 84 tkm i trosi oko 2.5 litre na 15 tisuca. Sipam Total 5w 30 i ne dimi. Ali ako tebi dimi onda su mozda i karike losije, koliko ima km?
 

gogi555

Member
Trenutno ima 84 tkm i trosi oko 2.5 litre na 15 tisuca. Sipam Total 5w 30 i ne dimi. Ali ako tebi dimi onda su mozda i karike losije, koliko ima km?
Ima 125000 km. Zna mi zadimit jedino kad se jače stisne gas u leru. Inače auto ide super.
 

Cutac

Prèkaroš
Moj troši cca. litru na 5-8 tisuća, 142 tisuće km(još 100 do 143), Shell Helix Ultra 5W-40 PurePlus.
Koje ulje je u tvom motoru uopće? Traži nešto sa niskim Noackom jer ti velika većina potrošenog ulja ide na PCV.
 

gogi555

Member
Moj troši cca. litru na 5-8 tisuća, 142 tisuće km(još 100 do 143), Shell Helix Ultra 5W-40 PurePlus.
Koje ulje je u tvom motoru uopće? Traži nešto sa niskim Noackom jer ti velika većina potrošenog ulja ide na PCV.
Total 10w40 quartz. Koje ulje preporučaš?
 

Cutac

Prèkaroš
Quartz 7000?
To je jako, jako dobro ulje, ali ja ga ne bih koristio u tom motoru.
Ja bih preporučio, od jeftinijeg do skupljeg, Quartz 9000(može i Energy), Shell Helix Ultra 5W-40(PurePlus, ne Active cleansing) i Motul X-Cess 5W-40. Motul je daleko najbolji od ta tri, ali i cca. 30 kn po litri skuplji.
 

gogi555

Member
Quartz 7000?
To je jako, jako dobro ulje, ali ja ga ne bih koristio u tom motoru.
Ja bih preporučio, od jeftinijeg do skupljeg, Quartz 9000(može i Energy), Shell Helix Ultra 5W-40(PurePlus, ne Active cleansing) i Motul X-Cess 5W-40. Motul je daleko najbolji od ta tri, ali i cca. 30 kn po litri skuplji.
Da 7000. Bolje je 5W koristiti za ovaj motor?
 

Memphis

Active member
Quartz 7000?
To je jako, jako dobro ulje, ali ja ga ne bih koristio u tom motoru.
Ja bih preporučio, od jeftinijeg do skupljeg, Quartz 9000(može i Energy), Shell Helix Ultra 5W-40(PurePlus, ne Active cleansing) i Motul X-Cess 5W-40. Motul je daleko najbolji od ta tri, ali i cca. 30 kn po litri skuplji.
To je daleko od jako dobrog ulja. Nije loše ali nije niti ništa posebno. Ako mu njega troši ostalog može samo još više.
 
Na vrh