Vibrira kvačilo pri izmjeni brzine

c3-blue

New member
Pozdrav,

imam Citroen C3, sad vec 9 godina star, 1.4 benzin, 127.000 presao...

jucer i danas sam primjetila da mi kvacilo "vibrira" dok mijenjam brzine, jutros sam ga probala pritisnuti rukom, kad je auto stajalo u leru, i kad malo pritisnem osjetim kao da od kvacilo tamo pod haubom nesto struze, pa se ta vibracija prenosi na kvacilo. Kad dublje pritisnem, ta vibracija nestane... Jutros sam u voznji primjetila da mi nesto pocne i cviliti, ali nema pravila.. nego nekad kad pritisnem kvacilo u leru cvili - nekad ne cvili, pa onda nekad kad pritisnem kvacilo ubacim u prvu, cvili itd. Uglavnom, prodoran je zvuk, kao remen kad ode kod auta pa cvili... Takodjer, u zadnjih mjesec dana sam primjetila da mi auto nije startno kao prije, gas dajem do daske slabo vuce, a prije samo malo pritisnem odmah krece... i trosi ko lud, 10l...

Sta mu je? :(
 

c3-blue

New member
Eh evo mene nakon popravka, ako nekome bude slicna situacija, da zna na sta da sumnja... da, set kvacila je skroz otisao. sad nakon zamjene je kvacilo jako mekano, gas je sada ok, a ono sto je cvililo je bio druk lezaj, koji je totalno dotrajao. ljetos sam se zalila i da mi kapa ulje iz mjenjaca, pa sam i to rekla majstoru da pogleda, naravno, semering je bio u pitanju, tako da je u mjenjacu bilo samo pola litra ulja (a valjda treba biti 2 litra).
 

RI-C3

New member
To si prvi puta sada mjenjala kvačilo ili ??
Nakon 9 godina i 127 000 i vrijeme je da se promjeni,dugo je i trajalo.
 
Na vrh