Ventilator kabine ne radi

gulranek

New member
Pozdrav ljudi!

Jučer mi je krepao ventilator kabine na mom C4 coupe 1.4 (2005) - na koju god jačinu da okrenem puhanje, ne radi. Provjerio sam osigurač (F11 u onoj kutiji pored akumulatora), ispravan je. Tri dugmeta iznad kontrole ventilatora (cirkulacija zraka, paljenje klime, odmagljivanje zadnjeg stakla) se pale i rade normalno.

U čemu bi mogao biti problem? Da nije otišao motorić koji pokreće ventilator? Ima li kakva elektronička komponenta možda koja zna krepati?
 

brezC4

New member
ovako ti je sa popravkom struje: kreneš uvijek od izvora, a kažeš da ti je osigurač OK. onda ti žice idu preko prekidača (koji može krepat) prema ventilatoru (koji također može krepat).
a može biti i nekakvo mehaničko zaglavljenje, tako jako da se uopće ne čuje ništa iz ventilacije.
 

RI-222

Member
Pogledaj sa probnom lampicom dal ima napajanje ventilator na konektoru,ako znas doc do ventilatora i ako znas gdje je.
 

gulranek

New member
Dobra vijest, proradio je sam od sebe... Samo se nadam da nece opet jedan dan crknut za stalno.

@Ri-222: Ako mi bude trebalo u budućnosti, koliko bi bilo komplicirano doći do ventilatora? Da li bi se trebala skinuti samo ona bočna stranica središnje konzole ili cijeli potez od ručne kočnice i mjenjača pa gore do radija? (Ako slučajno znaš kako to izvesti, naravno.)
 

gulranek

New member
Evo javljam se, riknulo :D

Zadnjih par tjedana kad bih okrenuo ventilator na 4 (kad sam prvih par minuta voznje htio klimom sto brze rashladiti auto) se osjecao smrad paljevine iz otvora za zrak pa sam prestao okretati na 4, ali eto, jucer je samo iz cistog mira ventilator crknuo i to je bilo to.

Klima se i dalje normalno pali - iako je nisam vise palio nakon sto je ventilator krepao, posto u uputstvima od auta pise da se uz ugasen ventilator ne bi smjelo paliti klimu.
 
Na vrh