Ventilacija u kabini ne reagira

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Jesam čuo. Ako opet stane, hemijski ću očistiti pa premazati tečnim srebrom.

Inače, koristim ga za prespajanje napuklih vodova kada su naneti naparavanjem na foliju. Tako sam popravio štampane vodove na displeju Scottoiler automatskog podmazivača lanca na svom V-Stromu.
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Kad smo već kod ventilacije, a kako je ovih dana malo toplije primetio sam razliku u toploti koja izlazi na leva dva (vozačka) otvora u odnosu na desna dva. Koristim auto mode, postavio sam 22° C, a primećujem nešto hladnije duvanje levo.

Osim ovoga, osećam hladan vazduh baš ispod volana, na sredini T oblika dole, a iznad zaštitne maske, kao da negde prolazi direkt spolja. Da ne objašnjavam gde mi duva direktno [emoji41]
Možda je povezan slučaj pa se ovaj vazduh meša sa grejanim i pravi razliku.
 

Cutac

Prèkaroš
Kad ugasiš auto mod i staviš obje strane na minimum, jel puše jednako hladno? Ako da, kad staviš na max jel pušu jednako toplo?
Ako je na prvo odgovor "Da", znači da se klapne pomiču. Ako je na drugo odgovor "Ne", a na prvo je "Da", onda ti je zaštopan kiler kabine.
Ako je na prvo odgovor "Ne", onda ti je izlizan zupčanik klapne sa suvozačke strane.

A ako sam se zahebao i imaš monozonsku klimu, onda je u pitanju zaštopan kiler.
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Mislim da je oba puta "Da", ali proveriću sutra ponovo. Npr. pri temperaturama ovih dana ovih 22° je granica kad levo bude čisto hladno, desno blago toplo. Podignem na 24° na obe strane toplo, ali ima razlike. Plus me buni hladan volan i ovo što izlazi hladno ispod njega.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako je uvijek jednako hladno, onda je do kilera. Možeš probati odzračiti, ali ne vjerujem da je do toga.
Sva testiranja provodi sa ugašenim auto modom da budeš siguran da se ništa ne događa "iza kulisa".

Još ćemo vidjeti jel Ivan ima kakva saznanja, on je imao C3 sa automatskom klimom prije nego ga se odrekao i ostavio ga samoga.:sneaky:
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Danas probao razne kombinacije i sve ukazuje na to da mi se u leve kanale ventilacije meša sveži vazduh spolja. Npr. dok stojim, nemam pomenutih efekata jer nema forsiranog upliva vazduha spolja. Ostaje da nađem odakle dolazi.
 
Na vrh