Veliki servis na C3

Josip27

C3 HDI
pozdrav dečki.......eto dugo me niije bilo,,,,,a govorio sam o velikom servisu gdje sam potrošio poprilično novca,,,a što reći tada san bio pri novcu pa sam mislio da se koliko toliko osiguram za slijedećih par godina,,,,,,,,i da bio je račun 5800+1400+1000 uz dodatnih 2500 za bojanje prednjeg kraja auta.
5800 servis oko motora +1400 popravak mjenjača (koji nije uspio)+1000 kn ruke.

evo nakon godinu dana sada sam "morao" zamijeniti remenicu na motoru (a izgleda nisam trebao) isto lupanje se i sada čuje kada je auto hladan...i evo sada se borim sa tim problemom,,,a naravno sada nemam više novaca,,,,i eto hebi ga,,,
 

Krky

Lakerski profesionalac
Tamo gdi si radil veliki servis dobil si garanciju na ugrađeno i na ruke, idi i reklamiraj, nebi smel lipu platiti.
 

RI-C3

New member
Veliki servis

Auto ima 8,5 godina,59 000 km,1.4 75 ks benzinac.
Sam motor je u savršenom stanju,nikada problema,suh.

Zanima me dakle što se sve točno mijenja kada se radi veliki servis?
Po mome slabašnom znanju mehanike mijenja se remen od alternatora,zupčasti sa natezačima,klizačima ili kako se to već zove,i vodena pumpa.
Èitam po raznim forumima pa neki kažu da se treba mijenjati i neke gumice ispuha,remenica,nekakve brtve i još neke stvari.
Nigdje nemogu naći što se točno mijenja prilikom velikog servisa pa ako netko ovdje možda zna???


U servisnoj knjižici mi piše da se zupčasti mijenja na 10 godina ili 120 000 km a moj mehaničar kaže da sam već to trebao promjeniti pa mi baš nije sve najjasnije??

Za remen od alternatora piše u servisnoj da se mijenja na 60 000 km pa najviše zbog toga želim usput promjeniti i ovaj drugi remen.

Što se može desiti ako pukne remen od alternatora,pretpostavljam ništa osim što bi ostao bez struje??
 

Zmix

New member
Re: Veliki servis

Ja bih oterao kod nekog krštenog majstora koji će kompletno pregledati auto i promeniti SVE ono što je za promenu.
 

Vedran

New member
Poanta "velikog" servisa je promijeniti zupcasti da ne pukne i ne pofce ventile. Uz to se mijenjaju spaneri i vodena pumpa jer je tad pristupacna i vijek trajanja joj je otprilike kao i zupcastom. Ostalo sve prema potrebi, ali nikakvi dihtunzi ni slicno ne idu, ako nije potrebno. Klinasti tj kanalni je druga prica, on se lakse vidi i lakse zamijeni, a i nije tolka jevolja ako pukne. Ostale komponente idu po kilometrazi i istrosenosti, osim bremz-ulja koje je dobro menjat svake dvije godine jer je hidroskopno.
 

RI-C3

New member
aha tako.
kolika bi otprilike bila cijena originalnog zupčastog,spanera i pumpe ako tko zna?
ja bi morao promjeniti i klinasti remen jer tako stoji u servisnoj
Pretpostavljam da izmjena klinastog nije skupa
 

Sk1968IT

New member
c-3 , 1.4 hdi
zupčasti remen , španer , rolica(e) , stazni remen , vodena pumpa = 830 kn (gotovina)
rad u ovlaštenom ali fiat-alfa-lancia servisu = 400 kn /garancija na rad ne i na djelove
djelovi renomiranih proizvođača
 

Konrad

New member
aha tako.
kolika bi otprilike bila cijena originalnog zupčastog,spanera i pumpe ako tko zna?
ja bi morao promjeniti i klinasti remen jer tako stoji u servisnoj
Pretpostavljam da izmjena klinastog nije skupa
zupcasti remen, natezac, pumpa vode, brtva za pumpu, kanalni remen i natezac 1400 kuna...originalni dijelovi...

plus zamjena dijelova...
 

RI-C3

New member
da,uglavnom komplet izmjena je oko 2000 kn,katastrofa,kao da vozim ferari
Prijetelj mi kaže da je on na opelu mijenjao zupčasti sa 9 g
i 90 000 km i sve je bilo kao novo još...
Nisam pametan dal da promjenit ili ne,a nisam bas pri lovi
 

Krky

Lakerski profesionalac
Kod mene je to sve mijenjano u citro servisu sa originalnim dijelovima 11mj 2011g na 115tkm, sad imam 165tkm znači imam 2 i pol g i 50tkm
dali mogu još 2g i 50tkm?
 

RI-C3

New member
nemoj mjenjati, još može godinu dana ladno, možda i dvije godine ako si baš :cool:
ok poslušat cu te pa cu pričekati još 1 godinu
Bude li mi se što desilo tebi se obratim :)
:D
Druge godine cu imati oko 70 000 i oko 9.5 g
To je taman onda vrijeme jer servisna kaze 10 g ili 120 tisuća
Ako mi pukne remen do tada bit cete obaviješteni
:D
 

Pankoz

Active member
Nakon kupovine "novog" ljubimca (ženinog),ukalkulisao sam odmah u troškove i veliki servis (set razvoda sa zupčastim kaišem,pumpa za vodu i 6PK kaišem) + mali servis (ulje,svi filteri,kontrola antifriza i zamenjen je jedan nosač motora uz detaljniji pregled donjeg postroja.
Sve je urađeno kod mog majstora,dakle nije u pitanju neki ovlašteni servis.
Cena delova je bila 165 E i majstor je za ruke uzeo 42 E.
 
Na vrh