Veliki i mali servis

Xsahara

Member
Dobro vece,
C4 2014 jos malo pa 180.000km, poklopilo se da u isto vrijeme radim veliki i mali servis, prvi put da radim servis od kad sam ga uzeo, na sta bih trebao da obratim paznju, posto mi je u isto vrijeme prvi veliki i mali servis (mlad vozac) .. koje ulje je najbolje za c4 II mislim da je prethodni vlasnik koristio totalovo 10 40 ako se dobro sjecam, da li je to kvalitetno ulje ili da promjenim pa neko drugo da probam..
Na sta bi jos trebao da obratim paznju pri servisima, da li sam kupujem sve sto je potrebno ili zavisi od majstora do majstora da li on ima u servis ili kako? Hvala svima koji izdvoje vrijeme da objasne sta se tu desava :)
 

Xsahara

Member
što misliš pod mali a što pod veliki servis ? da ti se neke radnje ne preklapaju ?
Mala ispravka ipak koristi trenutno total 5w 30 ulje..


mali servis je radjen na 169000km prosao sam 10.000 pa je red da zamenim filtere klime itd,
Veliki servis je radjen na 80.000-90.000km pa sad doslo vrijeme i to da se zavrsi: zupcasti kais, ulje itd..

Pod to sam mislio ako sam dobro objasnio 😄

i sad me interesuje ima li nesto na sta bi trebao da obratim paznju i kako to ide kupujem li sam sve stvari za veliki i malo servis ili?
 

Mrki5

Well-known member
Kupiš sam ili dogovoriš sa majstorom, nije to sveto pismo. Za veliki servis ide : zupčasti, vodena pumpa, španer, roler, pk sa španerom i rolerom . Mali servis : ulje, filter ulja, filter vazduha , filter klime (kabine), filter za gorivo. Mislim da sma sve nabrojio.
 
Posljednje uređivanje:

Xsahara

Member
Kupiš sam ili dogovoriš sa majstorom, nije to sveto pismo. Za veliki servis ide : zupčasti, vodena pumpa, španer, roler, pk sa španerom i rolerom . Mali servis : ulje, filter ulja, filter vazduha , filter klime (kabine), filter za gorivo. Mislim da sma sve nabrojio.
O kojoj cijeni pricamo za veliki i mali servis ako znas otp? Ja racunam oko 400-500e da ce sve to ispast sa rukama
 

Cutac

Prèkaroš
Ulje u mjenjaču promijeni, Motul Motylgear 75W-80, 2 litre.

Dijelovi za veliki bi trebali biti cca. 200€, za mali cca. 100€, ruke, taman tako 400-500€.

Ulje, antifriz, kočiona, set zupčastog s pumpom vode, kanalni remen i po potrebi remenica koja je prozujala, filteri i to je to.
 

markan1000

Well-known member
1.6 eHdi 84kw 114ks, manuelni mjenjac
Evo meni taman Picasso s tim motorom na "velikom i malom" servisu. Dobro ti je Cutac Cutac napisao okvirne cijene, sve zajedno 300 eura cca, naravno ako imaš preko nekog uzeti uz pošteni popust. Bez popusta je to puno više.
Teška vremena...
 
Na vrh