Varijabilna remenica ili varijator faze

Nesomix

New member
Cutac znaci mislis da se onako cuje samo zbog dizni?
Kolko ja znam, onda bi trebao da trza, da nemirno radi, da se gaso itd.. a to se meni ne desava.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Ma nije mu ništa, tako se čuje, bar ako je vjerovati videu.
Ja koliko čujem, zvuči identično kao moj sa videa, a moj se tako čuje otkad je kupljen(nov).
 

Nesomix

New member
Evo motor mi se sve bolje cuje, tj.tise. Majstor mi je rekao da je to zbog zamjene ulja. Oni na zapadu mijenjaju ulje na 30000km. I samim time vece su sanse da ce se cesticama ulja zaprljati kanali koji idu kroz varijator faze, kroz koje prolazi ulje. Ja sam zamjenio ulje prije 5000km. I to ulje je uspjelo da procisti te kanale u varijatoru. Tako da je motor sada za 30% tisi. I naj vjerovatnije cu u subotu ponovo promjeniti ulje i filter ulja, tj nakon 5000km. I opet cu promjeniti nakon novih 5000km.
 

jeremija

New member
Treba mi pomoć: ljeti (kad je vruće), samo pri prvom dnevnom paljenju čuje se neki metalan zvuk (od sekunde do dvije), pri kasnijim pokretanjima motora ne čuje se. Majstor veli da je otišao dihtung (brtva) na varijabilnoj remenici na bregastoj (tzv. defazer) pa zbog toga lošega dihtunga tijekom noći iscuri ulje i čuje se taj zvuk dok ne potegne ulje. Kad je hladno ne čuje se.
Pokušavam pronaći tu remenicu,IMG-20210304-WA0007.jpg
ali ju ni Citroen više ne proizvodi. Auto je C5, 2006., 2.0, 103 KW. Navodno je ista u Peugeota.
Zna li tko gdje se može pronaći?
Na fotografiji je kataloški broj koji sam dobio u servisu.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Nisu nikad imali što mi je trebalo, jednom manžetne ubo za C5 😎
A kad sam par puta zvao za XM:
Dobar dan, trebao bih naručit djelove!
Dobar dan, za koje vozilo?
Citroen XM
Za koojee!?
🤦‍♂️
 
Na vrh