Vaš prvi auto kojeg ste vozili!

liberty

Well-known member
prvi auto koji sam pokušao voziti: fićo 750 LE 1982. japansko crveni



auto koji sam zaista vozio: buba njemačka 1.300 1971. godište bijela, eno je još u beživotnom stanju



auto koji sam obožavao voziti: lada riva 1500. 1988. godište, fantastičan auto. tamno plavi, smeđa sjedala. to je jedini "pravi" auto koji sam vozio. nezaustavljiv, godinu dana je vozio na 3 cilindra, pogodio je različite prepreke. ništa ga nije zaustavilo. žalim za vremenima kad sam vozio taj auto. 75 ks, zadnji pogon, michelin energy gume.



auto koji sam prvi imao u vlasništvu - fiesta 1.6 benz 2006. godište - vozi se ko go kart, dobar auto



Poruka Moderatora:
Dodane slike u post.
 

HAL9000

New member
OFFTOPIC MODE ON

Mislim da su žabari i talijani i francuzi.
neka me netko ispravi ako sam u krivu.

OFFTOPIC MODE OFF

ONTOPIC

Prvi auto bio Renault 4 TL 1981 , mislim da je bio oko 800 ccm , 30-tak konja , to mi je jedini auto na kojem se baš ništa nije bilo pokvarilo,samo voziš i voziš, remen je bio povezan na ventilator tako da čim bi upalio motor on je stalno vrtio ventilator kilera.

Kako se vozi?
Cigla na gas i samo mijenjaš brzine, nakon nekoga vremena sam mogao mijenjati brzine sa šerajzlinom bez stiskanja kuplunga.

Priceless: Izraz lica kada nekoga prvi puta voziš i uđeš malo žešće u zavoj a jedna strana se nagne do poda.

Evo baš ovakav je bio


Inače ostane ti neki nostalgični privid vrhunskog vozila , da bi prije možda 5 godina igrom slučaja sjeo u njega i začudio se koja je kanta za današnja mjerila.
Kada sam krenuo i došao do prvoga semafora stiščem kočnicu a on jedva stane do semafora.
 

Ruske

Active member
kad smo kod katrica, pred 4g sam imao priliku voziti jednu :) malo se zaletio i dosao iza kamionu koji provozio dubre, skoro smo se zaletili u njega :D

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=_6GBnvjrCqU[/ame]
 

charllie

Active member
Bok heroji,moj prvi je bil reno Fuego 1.6l 90ks za ono vreme makina.Naime kupovali smo na sajmu jugica,no drzali su cijenu 3000DM a to je bilo 93g. a slucajno smo naletili u Cakovcu na sajmu na crvenog vraga.Sosed je isel zmenom, on se nekaj razmel,pa dok smo pregledavali auto, on zgledal poluosovine i veli: sosed to zemi ima debele poluosovine,to bu drzalo ak se zaletis(sudaris) V JUGICU BUS POGINUL JEEBEES JUGICA:





I tak je bilo,probna voznja,on ,ja pa brat i crveni Fuego stigel v Prelog i bil jedini v okolici.Stvarno je bila makina,no tri meseca je trajalo sminkanje znjim,stigel petak13.,totalka a ja par ogrebotina.:surprised:
Poslije je bila i lada 3 leta dobra, cak sam vnju ugradi sica vozacevog iz Fuega jer je stvarno bil dober,ceznja je tinjala i stalno sam ljukal Fuegije u Austriji i doma, no bilo ih sve manje i sama groblja.I tak ce slucajno vozil v Grazu taxijem s BX-om i 300 000km je mel,linija slicila mojem Fuegu te kupil i ja Citrca BX-a i odonda vozim ove limuzine,izmedju su uletili neki sateliti al samo kao drugo vozilo.
Imal i tri XM-a,jos jednog karavana BX-a,karavana Xantiju a trenutno se koturam na C5 karavanu i drugo auto Picasso 1.6i.Cak sam i sina nagovoril i vec tri leta zadovoljan vlasnik Xantije,zet i njegov stari takodjer progledali i gone svaki C5II dizele i veoma zadovoljni.:angel:

ps. e jesam se raspiso,no nema veze ipak su nasi auti malo drukciji od sive svakodnevice:D

jeebiiga neznan deti sliku Fuega,prosim lepo nek neko pomogne

Poruka Moderatora:
Dodane slike u post.
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
ajme ljudi .... ja počinjao kao klinac na starom fići " kaubojcu " , starijem koju godinicu od mene ...



pa onda " kec " ( bez vozačke do Trsta i natrag ) vozački položio na Yugiću ( 55 tek bila izašla ) ... a onda se krenulo u redanje ....



" peglica " , par Škodica 105 / 120 , 1000 MBX , 1000 MB , 100 / 110 , Golf 1 , Kadett E , Ritmo Abarth 130TC , par Lada , Samara , 112 , Favorit , Felicia ....
danas Opel Signum i C - Elysée .....



























slike ne treba stavljat ... bio bi to čitav foto album ....

zaboravio sam par kombija , Wartburg , opel Olimpiu ....





tko bi se svega sitia .... 15 godina sam imao vlastitu radionicu .... svašta je tuda prošlo ... od oldtimera ... neki citroen iz 1938 ... jungtimeri , do novih Yugića , Peglica , kečeva ......

 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
slike ne treba stavljat ... bio bi to čitav foto album ....
Naprotiv. Fotografije su smisao ove teme. Vidi prvi post. Pogotovo kako bi se prisjetili auta naše mladosti koje, uglavnom, više ne možemo vidjeti u svakodnevici na cestama.

Dodao sam slike umjesto tebe. :angel:
 

sir.Oliver

Well-known member
veliko HVALA .... ali neke slikice si " omanuo " kadett € je takozvana " suza " ... signum si stavil po FL .... kamo da ti pošaljem dvije fotkice da ih dodaš u foto album ?
 
Na vrh