Upute za C3

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Ekips, evo 3 PDF-a ako je to zainteresiran za malo štiva, učenje/ponavljanje gradiva - makar svi već sve znamo :D
Nisam bio siguran kuda sa ovime, pa s obzirom da je ovo najpregledavanija tema, tu ću ih staviti.
Sve je na engleskom, nisam našao na hrvatskom, bilo je par linkova, ali nisu funkcionirali, tak da jbga.

1. Citroen C3 I 2002-2010 Korisničke upute - Owner manual ENG
2. Citroen C3 I 2002 Technical info ENG

A ovo siroče nisam znao kamo staviti pa neka bude zasad tu(evo malo posla za admine :whistling:):

3. Citroen C3 II 2010- Handbook ENG

***(svi linkovi upućuju na moj Google Drive/Disk, tako da ste virus/ad free)***
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DS9

Active member
Citroen je za sva svoja vozila učinio slobodnim servisna uputstva u periodu 1999-2008, na više jezika. S tim što npr. u slučaju C3 na engleskom je dostupno samo zaključno sa 2005. dok na francuskom postoje godišta zaključno sa 2008.

Sve to stoji slobodno na servisnom sajtu, doduše malo skriveno, ali je izmenom staze lako dostupno, dakle i bez registracije. Hvala Citroenu.

http://service.citroen.com/dtt/CDP/

P.S.

Inače, u nekim slučajevima čak ni servisno uputstvo određeniog godišta ne prikazuje stvarno stanje fabrički ugrađenih delova. Na primer, kod nekih C3ojku 1.4 HDi (2006-2008) ne postoji španer PK kaiša/remena nego samo roler, jer je kaiš elastični - a to nije navedeno u servisnom uputstvu.
 

mastrandje

New member
Hvala na ovim postovima i imam pitanje:Da li se negde može pronaći Haynes Manual Citroen C3 02-09 Car Workshop Repair Book ovakav tip uputstva u pdf formatu.Ja sam tragao ali nisam imao uspeha.Pozdrav
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I ja sam tragao... na kraju kupio tiskano izdanje. Nije skupo, a svakako se isplati ako sam radiš na autu. Ako te baš nešto konkretno zanima pitaj pa ću poslikat.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
I ja sam tragao... na kraju kupio tiskano izdanje. Nije skupo, a svakako se isplati ako sam radiš na autu.
Investicija u Haynes se isplati brzo. Imam ih nekoliko i ne žalim ni centa danih za njih. Ne znam postoji li službena verzija u PDF-u. Svakako bi mi bila praktičnija za tablet. :) Mogao bih i knjige dati "digitalizirati" za vlastite potrebe, ali onda to nije pravi PDF nego JPEG u PDF-u koji nije pretraživ. ;)
 

mastrandje

New member
Možete li mi dati adresu na koju bih mogao naručiti tu knjigu.Nisam neki vrstan majstor ali mogu nešto sam i da uradim.Nije da žalim da ga odvezem kod majstora ali bih voleo da znam svoj auto.Ako mi se na putu desi neki banalan kvar da mogu to da rešim.Konkretno trenutno treba da zamenim levi podizač farova i da mlo podignem oba fara mehanički pošto mi se čine da su niska.Unapred hvala za adresu gde bih mogao da poručim te knjige.Inače vlasnik sam benzinca 1.4 c3 model 2006.god.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Onda taj netko tko ti digitalizira ne zna što je OCR ...
Već sam i tako neke digitalizirao, ali onda tablice uglavnom ispadnu jadno, a i nikad nemaš originalni index PDF-a, nego bi ga morao ručno raditi, a za to ću imati vremena vjerojatno nikad. :)

Možete li mi dati adresu na koju bih mogao naručiti tu knjigu.
Kao što Ivan kaže, eBay.
 

ststeva

New member
Uputstvo Citroen C3 2004 1.4 HDI

Pozdrav ljudi, ima li neko korisnicko uputstvo za C3 2004.godiste 1.4 HDI.

Na onom citroenovom sajtu ne uspevam da otovorim.
A ovi fajlovi iz prvog posta su za noviju verziju.

Konkretno me interesuje kako se koristi Tempomat, ne uspevam da ga pokrenem.
Kod mene se nalaze tasteri na samom volanu.

U napred hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U 4 ili 5 brzini bi trebalo lijevu tipku dole na ON i onda desnu gore SET za odabir... nakon toga bi on morao preuzeti.
Pošalji br. šasije da vidimo ima li uopće tempomat, možda je samo neko tutnuo taj volan gore.
A možda i ne radi.. ovisi o nekoliko senzora...
Uputstva ne nalazim nažalost.
 

ststeva

New member
Ivane evo broj sasije je VF7FC8HXB27013424

Trebalo bi da ima tempomat jer je Exclusive oprema i prodavac kaze da je koristio ali se ne seca kako se aktivira :)
 
Na vrh