Upravljački modul ventilacije/klime

Fan

Member
Da li na konektoru-džeku imaš napon ? Kako si ispitao motorić ? Dobro proveri kontakte i instalaciju, kao i napon na džeku. Ako su kontakti dobri -čisti kao i žice a nema napon onda je modul. Ne brzaj, polako !
E to ću napraviti, izmjeriti napon na priključku, to nisam mjerio.
 

Cutac

Prèkaroš
To je PWM signal, ne vjerujem da ćeš puno izmjeriti multimetrom. Zato ti kažem da provjeriš kratki spoj na dva kraja kabla.
Nisam te zaboravio za sheme nego nisam doma, sutra ću poslati.
 

Mrki5

Well-known member
Možda uspe kada zada komandu za promenom smera . Opet nije odgovorio kako je pokrenuo - testirao motorić.
 

szahtila

Well-known member
Možda uspe kada zada komandu za promenom smera . Opet nije odgovorio kako je pokrenuo - testirao motorić.
Ako motorić radi na drugoj poziciji, mogao je taj drugi motorić sa pozicije koja inače radi probati na poziciji koja ne radi. Po meni, ako je instalacija ok, u kvaru je modul
 

Mrki5

Well-known member
Ako motorić radi na drugoj poziciji, mogao je taj drugi motorić sa pozicije koja inače radi probati na poziciji koja ne radi. Po meni, ako je instalacija ok, u kvaru je modul
Jeste ali nije rekao nama. :)
 

szahtila

Well-known member
Jeste ali nije rekao nama. :)
Rekao je da je probao taj" neispravni" motor na drugoj poziciji i da tamo radi( piše u jednom od prethodnih postova).
To je PWM signal, ne vjerujem da ćeš puno izmjeriti multimetrom. Zato ti kažem da provjeriš kratki spoj na dva kraja kabla.
Nisam te zaboravio za sheme nego nisam doma, sutra ću poslati.
Mislim da su u pitanju koračni motori pa signal nije PWM,već elektronika šalje određeni broj impulsa ( za koliko koraka želi da se pomakne motor)stalne širine.Mjerenjem će nešto izmjeriti,ali to mu ništa ne znači jer ne zna koliki napon mora biti
 

Mrki5

Well-known member
Rekao je da je probao taj" neispravni" motor na drugoj poziciji i da tamo radi( piše u jednom od prethodnih postova).
Pa onda proveriti konektor , instalaciju ako je to ok onda je modul . To će mu dijagnostika isto reći , mora da ima neku grešku .
 

Fan

Member
To je PWM signal, ne vjerujem da ćeš puno izmjeriti multimetrom. Zato ti kažem da provjeriš kratki spoj na dva kraja kabla.
Nisam te zaboravio za sheme nego nisam doma, sutra ću poslati.
Sheme...
 

bruno16099

New member
Evo da pitam...tj imam slican problem berlingo xtr 2012, 115ks klima aut denso....suvozacka strana sve normalno radi...druga motorin krene na jednu stranu i stane plastika ipoluga zubi ok....dali je ovo ista klima ko na shemi...evo bi zahvalan na odgovoru Bruno
 
Na vrh