Uparivanje ključeva sa novim BSI (kompjuterom)

bode7

New member
e ovako citroen c3 2009 g je u pitanju,nakon promjene kompjutera u vozilu zbog vode...ključ na daljinski ne reagira više.baterija je ispravna,ključ u bravi pali vozilo ali otključavanje/zaključavanje ne radi. nakon promjene kompa u servisu nisu niti pokušavali ključ na daljinski osposobit.savjet neki ili majstor
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dobro nam došao na forum.
BSI nije samo tak jednostavno prebaciti jer se on kodira prema broju šasije kod prve ugradnje na auto, kodiran je na broj šasije od starog auta, drugi ključevi, drugi kodovi, druga konfiguracija... vjerojatno ti nebude još štošta normalno radilo na autu..
 

fullcool

New member
Otključaš auto, daš kontakt i držiš tipku za zaključavanje par sekundi, tako nekako ide procedura, ako ne uspiješ pogledaću točno kako ide. Bitno da auto pali, za daljinac ne treba servis ako je bio ispravan, ali trebaš probati i rezervni ključ jel pali, i on je trebao biti u servisu radi programiranja na novi komp. Koji komp je mjenjam? Možda je serviser samo "presnimio" sadržaj sarog kompa u novi, pa je sve ostalo isto.
 

bode7

New member
ne radi mi zadnji brisač od tada.uopće se ne da zavrnit ona ručica za prebacivanje u mod zadnjeg brisača:(moram pogledat u račun sta su napisali tj koji komp je mijenjan.jbg žena je bila u kvaru s autom tak da...,probat ću ovo s držanjem tipke.rezervni ključ radi,s njim otključavam i palim auto sad.ali i on mi nest zapinje zadnji par dana tak da moram nes rijesiti
 

Dalibor

Dado Tornado
sinkronizacija i programiranje su dvije različite stvari. programiranje ključeva se radi preko dijagnostičkog alata.
koliko je meni poznato.
sinkronizacija je nakon zamjene baterije, a programiranje nakon zamjene ključa.

Otključaš auto, daš kontakt i držiš tipku za zaključavanje par sekundi, tako nekako ide procedura
sinkronizaciju možeš sam pokušati:
1. daj kontakt
2. pritisni tipku oključavanja ili tipku zaključavanja na 10 sekundi
3. ugasi kontakt
4. čekaj 3 sekunde
5. izvadi ključ i pokušaj otključati/zaključati
 
Na vrh