Ugradnja daljinskog zaključavanja - pomoć

lakiluk

New member
Još bih trebao spojiti na žmigavce, ali u uputama se navode dvije žice, a ja na daljinskom imam samo jednu.

Imaš kakvu ideju?

[/IMG]
 

Ciki vts

New member
Koliki je osigurac na toj zici na daljinskom zakljucavanju?
Pogledaj dal mozda pise do koliko amper moze ici kroz taj relej u zakljucavanju.

O kojem se zakljucavanju tocno radi? Neki kinez?
 

lakiluk

New member
Da kinez,evo specifikacije:
Remotely lock and unlock your car.
Remote car location.
Remotely release the boot/trunk.
Learning code remote controls.
Electric lock and air lock.
Flashing alert.
LED indicator.
Suitable for all types of vehicles.

Specifications:
Voltage: +12V ± 2V(DC)
Static current: ?8mA
Max current: 15A
Direction output: ?15A
Central lock output: ?15A
Truck output: ?-500mA
Frequency: 315MHz
Item size: 8.5 * 7 * 2cm
Net weight: 232g
 

Ciki vts

New member
Ok, znaci 15A je relej.

Imas dvije varijante za sloziti, jedna je da tu jednu zicu koju imas razdvojis na dvije (za lijevu i desnu stranu) uz pomoc dioda.
Diode postavis tako da struja ide samo iz daljinskog prema zmigavcima tj. da se ne vraca u daljinsko inace ce ti raditi svi zmigavci kad das npr. desni.

Druga varijanta je nesto sigurnija ali mislim da nema potrebe za njom jer zmigavci ne trose toliko puno ampera. Druga varijanta ti je sve ovo gore sto sam ti napisao, ali samo da na izlaz iz daljinskog stavis jedan relej preko kojeg ces to raditi (okidati zmigavce).
U tom slucaju rasteretis interni relej iz daljinskog. Kupis jedan relej od npr. 20A ili 30A i stavis ga na zice, relej ti kosta oko 20-30kn.

Za koju se god varijantu se odlucis, javi kako je proslo ili pitaj ako ti nesto nije jasno.
 

Ciki vts

New member
Bi ali treba malo vise znanja za to i tesko je ovako na daljinu objasniti jer moram ispitati instalaciju.

Uglavnom, ovo sto sam ti napisao gore ti je nabezbolnija varijanta i tako SVI slazu to ;)
 

Ciki vts

New member
Slabo vidim sliku pa ne mogu tocno reci.

Mozes se spojiti i na osigurac od sva cetiri zmigavca. Ali prije moras testirati da ne bi bilo veselja.
 
Na vrh