Skakanje broja obrtaja u vožnji

matooo15

New member
Pozdrav!

Kako su došli hladniji dani tako i problem sa autom. U vožnji mi se događa mi "skaču" okretaji motora u slučaju kada stisnem papučicu gasa više od polovice gasa, što mi je ponekad problem u obilaženju itd. Bez obzira u kojoj brzini vozio (2,3,4,5) pri 2000 o/min kada pritisnem jače papučicu gasa okretaji skoče do cca 4000,4500 o/min i pritom auto ne ubrzava 2,3 sekunte dok se okretaji vrate natrag i pritom osjetim kao da se kvačilo opet spojilo i nastavi ubrzavati
U početku sam mislio da je do proklizavanja kvačila itd, međutim nije slučaj da mi se uvijek to dešava, nema pravila.
Da napomenem da prilikom toga ne dolazi do nikakvog škripanja ili nekih dr. zvukova. Tijekom ljeta i toplijih dana to nisam primjećivao, već sada kada je zahladilo.

Radi se o C3, 1.4 Benzin, 2007g, 105 000km

Dali mi itko može dati odgovor i savjet o kojem problemu bi se moglo raditi i o mogućem rješenju.

hvala, LP!
 

ZlatkoC4

Well-known member
Pregledaj u kakvom je stanju sajla kvačili ovo mi zvuči kao da ne odvaja i ne spaja kako treba zapinje ili sl.
 

diegos

Well-known member
Tako se meni događalo kad je proklizavalo kvacilo, pa probaj i to provjeriti... Imas osjecaj da auto ima 300ks ali zapravo ne ubrzava :D Isto 1.4 benz, 135.000km je tad imao...
 

matooo15

New member
Ipak kvačilo je bilo u pitanju. Istrošila se lamela itd, te je stavljen novi set kvačila. Sada nakon izmjene auto je druga priča, mekano kvačilo koje prima čitavom dužinom hoda, i puno bolji osječaj u vožnji. Sve skupa izašlo me 1500kn sa rukama, s tim da su ruke 500kn ostalo dijelovi kvačila + 2l ulja za zamjenu u mjenjaču. Nakon odrađenog posla super sam zadovoljan, dalje ćemo vidjeti.
 
Na vrh