Sjedala

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
naravno, konektor više manje, ali sjedala iz istog modela međusobno pašu
 

Profiler07

Well-known member
Kakva je procedura ako ubacim sjedista sa grijanjem i elektricnim pomicanjem umjesto ovih obicnih?mora li se sta na dijag mijenjati,osiguraci dodavat,releji mijenjati?Jel se neko igrao sa ovim?
 

Milosh

Test
Kakva je procedura ako ubacim sjedista sa grijanjem i elektricnim pomicanjem umjesto ovih obicnih?mora li se sta na dijag mijenjati,osiguraci dodavat,releji mijenjati?Jel se neko igrao sa ovim?
Što se tiče grijanja, pitanje je da li imaš provučenu instalaciju za to. Vrlo vjerovatno da nemaš, jer ti auto fabrički nije došlo sa takvim sjedištima. To znači da ćeš vjerovatno trebati provući nove žice. Možda ćeš trebati i koji dodatni relej i osigurač ubaciti u BSI. Trebaće i BSI konfigurisati dijagnostikom.

Što se tiče pomjeranja sjedišta, mislim da samo trebaš provući nove žice za napajanje motora.

Što se tiče memorije sjedišta, 99% da moraš nabaviti i dodatni modul koji je zadužen za to. Kod C5 X7 taj modul se nalazi u suvozačevim vratima. Puno žica, i plus naravno konf. putem dijagnostike.

Drugim riječima, ugradi sjedišta i spoji struju za motore da ih možeš pomjerati, a ovo ostalo spajaj polako, kad stigneš.
 

Profiler07

Well-known member
Hvala Milose car si!Mislio sam da su oni ostavili kablove i konektore ispod ali eto sad vidim da je to komplikovano i najvjerovatnije cu odustati od toga,a kad malo bolje razmislim sta ce mi grijaci sjedista u augustu 🤣🤣🤣🤣
 

ivanko

New member
Pozdrav. Imam C5 X7 2.0 HDi 103 kw 2008 i povremeno se čuje zvuk ispod suvozačevog sedišta (okačio sam video kako se čuje). Ne mogu nikako da provalim šta izaziva taj zvuk. Na tom istom sedištu mi se upali senzor za nevezanost pojasa ali smo kad neko sedne, veže se, pa se odveže i izađe iz vozila. Da li je neko imao ovakav problem i da li su ova dva problema povezana? Hvala unapred za savet.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pogledaj konektore ispod sjedala (i od elektro-motora, i od airbaga/pojasa). Možda su se otpustili, slab kontakt na masi i sl...
 
Na vrh