Servisni intervali

robert098

Member
Pozdrav ekipo!!! Danas bio gledati jednog c crossera 2.4 16v iz 2009. godine. Auto na žalost nema plin, to ču sam sa vremenom riješiti.....
Ma zanima me nekoliko informacija o tom auto, skinuo sam manual ali ono najbitnije ne mogu nači. Kao prvo danas sam tražio na tom autu gdje se nalazi broj šasije ( kod c5 i c4 picasso kod vjetrobranskog stakla) kod ovog ne mogu naći. Auto je bio naprijed lupit, nije baš najljepše složen ( zazor kod lijeve strane poklopca motora) ali ima malu kilometržu 115tkm i recimo povoljnu cijenu ali nemam nikakav podatak niti servisnu knjigu (osim zamjene ulja). Slikao sam si prometnu i broj šasije pa provjerim negdje u servisu. Dečki koji su servisni intervali kod tog auta, gledao isti takav sa 245tkm lik mjenjao automatski mjenjač i kaže mi da auto ima lanac, dali je to istina? Može mi li netko reči par riječi o tom autu. Hvala. lp.:whistling:
 

Milosh

Test
Ukratko oprema i karakteristike:

Euro 4 motor, stalni pogon 4x4, ESP, grijanje prednje šajbe, Xenon svjetla, neka detekcija prepreka, grijanje sjedišta.

Sinteza održavanja:



I motor ima lanac:



To je sve što ti ja znam reći o njemu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mitsubishi Outlander, kompletna njihova mehanika. Tako da u biti imaš japanca sa izgledom francuza što nije loša stvar. Motor je u ovom izdanju jedan od ''nepoderivih'' ako se održava...

Ovi što je udareno i slagano daj pregledat da nebi kasnije bilo problema
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Bježi od njega, ako je udaren. Ne znaš koliko je. Možda je toliko udaren da je kompletan ovjes u k.
Nije ga dovoljno samo na dizlicu dignuti, pa pogledai odozdo, nego treba skinuti kotače i izvuči puno toga za pogledati. Pogotovo ako je krpan s drugim dijelovima. Postoje iznimke, ali udaren auto bih, u pravilu, zaobišao u širokom luku.
 

robert098

Member
Ma toga me i strah. Navodno neki diplomata a auto slozen za onu stvar. Ogroman zazor na lijevoj strani poklopca motora, brisac na suvozacevom sjedistu, oguljem malo iza, nesto prducka, pitam ga za servisnu i on nista ne zna

Pozz!!! Imam neku štelu u jednoj osiguravajučoj kući pa provjerio navedeni auto. Ma auto je imao dva udesa, jedan 2015 i drugi 2016 tako da ništa od kupovine i teta iz osiguranja mi savjetovala da se klonim tog auta. Hvala Miloshu na podacima o opremi. C crosser je super autić, lijep, udoban... sve 5 samo ako se odlućim za njega morat ču potražiti drugi i možda malo više odvojiti novaca jer po ovom je bilo vidljivo da je imao udesa, da nikako nije složen i da nije održavan. Pozdrav ekipo!!!!
 

toma

Active member
Ma kupio sam ovaj iz pocetka posta. Nisam mogao odoliti jer sam ga stvarno dobio povoljno a auto ima 117tkm.
teta iz osiguranja ti rekla da ga obiđeš a ti ga kupio jer ima 117tkm :D:D:D:D:D

kralj :) nadam se da nećeš imati nikakvih problema :)
 

robert098

Member
A gle.... Znam frika koji radi u ww. Vidio pasata kako je bio razbijen, totalka prednji kraj... Složen, prelakiran, 300tkm na satu, 2012. god i prodaje se za 75000 kn. Ne unam sto bih rekao. Citraca provazao. Ništa ne skripi, ne vuce, ne ronda. A sad... Kako bude.
 

markan1000

Well-known member
u svakom slučaju svakako bolje udaren a povoljno, nego da je udaren i skup...
i stvarno ajd otvori temu, nemamo još nijednog na forumu
 

Kr3jzi

New member
Pozdrav svima!

Novi sam vlasnik C-Crossera iz 2009te , 2.4i 16V + LPG (plin) i zanima me kakvo ulje ide u taj auto i što je najbolje?

Idem sad na izmjenu lanca motora i štelanje ventila pa ću usput i to riješiti.
 
Na vrh