Servis robotiziranog mjenjača

RobertHorvat44578

New member
Pozdrav, imam Citroena C4 Picasso 1.6HDI 2007.g s robotiziranim automatskim mjenjačem, i sad bi htio napraviti servis istog pa me zanima ako zna netko koje se ulje koristi i postoji li kakav filter da se mjenja!?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ulje u menjaču : Total gear 8, 75w80
Hidraulično ulje robota: Selenia SAE 75w.
Ne znam šta tačno menjas, pa sam ti napisao oba. Mislim da filter nema u menjaču.
 

RobertHorvat44578

New member
Promjenio sam prošle godine mjenjač jer je puklo nešto, sad kupio sam rabljenu
Ulje u menjaču : Total gear 8, 75w80
Hidraulično ulje robota: Selenia SAE 75w.
Ne znam šta tačno menjas, pa sam ti napisao oba. Mislim da filter nema u menjaču.
Bio sam zamjenio getribu zbog puknuča u njoj i zamjenio kuplung s zamašnjakom odmah ali je problem što sam uzeo rabljenu getribu koja na sebi nije imala posudu ulja pa se je samo stavila s moje na nju i sad nisam točno siguran kad je obavljen zadnji servis pa bi rađe to napravio da sam miran, gledao sam samo da postoji nekakav hidraulični filter, bi bilo poželjno i njega zamjeniti?
Ulje u menjaču : Total gear 8, 75w80
Hidraulično ulje robota: Selenia SAE 75w.
Ne znam šta tačno menjas, pa sam ti napisao oba. Mislim da filter nema u menjaču.
I ako znate kolika količina ulja se mjenja?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ako menjač ima 6 brzina, idu 2l, ako je 5 brzina, onda oko 1.8l. U robot ne znam koliko hidraulicnog ulja ide.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam neki dan poslao upute u nekoj temi, ako se ne varam, baš za Picassa, ali ne znam koja je tema bila.
 
Na vrh