Servis kočionog sustava - što se mijenja?

Krky

Lakerski profesionalac
2200 eurorepar u ovlastenom servisu.

1850 brembo u AutoSpot koji je partner Autokreše.

I jedno i drugo je je cijena s radom znaci ukupno.

idi sam kupi materijal, imaš tu na forumu, nek ti daju ponude.
jer te ovi oderu do kosti, oko 35% si stave u đep na dijelovima, i onda kažu kao, moje ruke su ti skoro đaba...
pa i moraju biri kad si mi uzo 450kn na dijelovima, još mi dođeš 200kn
zamijena 4 diska sa pločicama loš majstor sa desnom rukom u đepu napravi za cirka 1h rada, to jest od 150kn do 200kn max
ima tu na forumu dečki koji su iz ZG pa ti napravi to u treptajem oka, samo treba pitat..
 

Marko

Well-known member
2200 eurorepar u ovlastenom servisu.

1850 brembo u AutoSpot koji je partner Autokreše.
Mnogo brate! :D

Preporučam ovu kombinaciju



Novu kočiono ulje stavi: recimo ATE super blue racing ili slično. Nakon toga svega auto će ti kočiti da ćeš plombe tražiti na armaturi/šoferšajbi! :grin:
 

Marko

Well-known member
Ferodo Premier sa ATE-om je sigurna kombinacija! Ova slika mi se dopala jbg nisam znao da su te F. Racing tak agresivne! :D
 

veteer

New member
UGlavnom, kočioni sustav u cjelosti (i još puno tog) odradio sam u AutoStop servisu (AutroKrešo partner) i svaka im čast.
Ljudi koji znaju svoj posao, atmosfera super, vidi se da su ekspeditivni, stvarno sve pohvale.
 

veteer

New member
Nemam pojma da budem iskren...
Slušao sam samo savjete mehaničara sta napraviti.
Kombinirali su više proizvođača.
Ali super je stvarno odrađen posao...

Jedino što idalje evo sada maloprije sam pop**** je se opet javlja ona indikacija "*" koja treperi par puta uz bip-bip-bip koja je uvod u scenarij kad se zaustavi auto i neće da krene dalje...
Al nisu mi to ni radili jucer jer sam prvenstveno došao mijenjati susav kočenja a prema njihovoj preporuci sma promijenio i ležaj amortizera, nosac motora, stabilizizator, selen blok..... I nije mi žao što sam sve to odabrao jer sada stvarno se osjeti poboljšanje u vožnji.
Auto je zviždao do jucer zanjih mjesec dana i škripao itd sto nije bilo samo zbog kočnica nego sve to dodatno je bilo ajme majko....

Pa se nisam odlucio ici na taj nekakav električni dio za koji mi kazu da kosta 6272kn (citroen kaže) i pokretač spojke koji kosta 3700kn..

Nisam pametan ali čini se da će trebati jer idalje se javlja...

Jucer je kad su ga spojili na kompjuter pokazao grešku pregrijavanja mjenjača... Resetirali su to pa smo se razisli u nadi da je sve ok s mjenjacem, ali evo danas se to javlja...

Mada je ovo stvarno najbolja ekipa do sada kod koje sam vozio auto na servis.. Bas onako vidis da im je stvarno onako važno da sve odrade super i da sto bolje naprave posao tako da cu pokusati negdje naći taj dio ili mozda u inozemstvu da kupim pa bi njima vozio da to srede...
 
Na vrh