Saxo dijagnostika

Karburatorix

New member
Pozdrav svima

Jedno pitanje imam vezano uz dijagnostiku na Saxu iz 99, pa ak netko zna odgovor bil bi mnogo zahvalan.

Naima auto ima OBD-II konektor kolko sam skuzil(16-pinski) al s obzirom da je napravljen prije 2001. vjerojatno ne koristi nijedan od OBD-II protokola, pa jel zna netko koji onda on to protokol koristi ?
 

Karburatorix

New member
koristi se stariji tip protokola ISO, npr ELM327 ti vjerojatno nece raditi
A nece da ni ELM327 ni onaj mOByDic 3200 RS-232 zato kaj vrlo vjerojatno podrzavaju samo OBD-II protokole.
Jel znas mozda koji su to stariji tipovi ?

a sta trebas?
A mislio sam si slozit prikaz trenutne potrosnje ,pa sam se nadao da mogu neke informacije izvuč sa OBD konektora.
 

Karburatorix

New member
mislim da on u racunalu nema taj podatak uopce tako da neznam kako bi slozio prikaz potrosnje...
A vrlo vjerojatno nema da ...

ali trebao bi imat neke podatke iz kojih se moze izracunat, tipa bubam... vremenski period kolko je injektor otvoren, samo sumnjam da se to moze dobit van.
 

Karburatorix

New member
E super, bar nešto, još da Lexia ne košta ko svetog petra kajgana bilo bi još bolje al kaj je tu je... niš ko što rekoh prije puno hvala na odgovorima.
 

krikesa

Member
Saxo 2001. + ELM 327 + Scanmaster: 4- ISO 14230-4 KWP (5 baud init. 10.4 Kbaud)
Samo ovu informaciju uzmi sa rezervom, jer mi je to trenutno opcija odabrana u scanmasteru, ali postoji šansa da sam nakon saxa spajao nekakav subaru pa je ostalo od njega.
Imam 1.5D iz 2001. i gore navedena kombinacija mi čita samo broj okretaja u stoticama (znači 8 za 800) i mislim temperaturu vode od live podataka, i greške (valjda)
Autocom i Lexia su puno detaljnije očitavali.
 

Marko

Well-known member
Jel ima netkom iskustva (pozitivne / negativne strane) s onim blutut modulima koji se prikopčaju na OBD i šalju blututom očitane podatke / pronađene greške ECU-a na računalo/smartfon ?
 

kosi

Member
Jel ima netkom iskustva (pozitivne / negativne strane) s onim blutut modulima koji se prikopčaju na OBD i šalju blututom očitane podatke / pronađene greške ECU-a na računalo/smartfon ?

Kod mene je bluetooth elm327 (neki kinez) ali ne mogu dobiti očitanja na iphone iako na laptopu mi uredno radi i prikazuje razne parametre tipa broj okretaja, temperaturu rashladne tekućine, nekakvo očitanje lambda sonde a za drugo moram pogledati jer sam zadnji puta spajao na lap prije cca godinu dana pa se ne sjećam više detalja.
 
Na vrh