Savjet za kupovinu AX-a

Tony Zg

New member
Pozdrav svima!!

Položio sam prije 2mj. i glupo mi je kupovat neki noviji auto dok ne uhvatim neki vozački ritam.Iza naše garaže stoji jedan AX 1.4 dizel 91g. sa prijeđenih cco 220000km.Pa me zanima dali se to isplati vozit??
Znači treba ga registrirati,malo mu popravit limariju i malo složit unutrašnjost..
Unaprijed Hvala!.
 

deda

New member
Takav AX je sranje nemoj to kupovat i upuštat se u uređenje,jer ako su truli pragovi i rubnjaci,onda je sve trulo ,a to je onda posla preko glave i košta.A s obzirom da stoji pitanje kaj je sa motorom i poluosovinama i getribom,a kad se jednom to dirne nikad kraja zajebanciji.Nađi rađe neki Saxo i bolje benzinac 1.0 ili 1.1 niš ne troše a motori su nepoderivi i koštaće te manje nego da ovakvog AXa sređuješ, a i odma se voziš.Za 1 500€ nađeš Saxa ko novog.
 

Tony Zg

New member
Takav AX je sranje nemoj to kupovat i upuštat se u uređenje,jer ako su truli pragovi i rubnjaci,onda je sve trulo ,a to je onda posla preko glave i košta.A s obzirom da stoji pitanje kaj je sa motorom i poluosovinama i getribom,a kad se jednom to dirne nikad kraja zajebanciji.Nađi rađe neki Saxo i bolje benzinac 1.0 ili 1.1 niš ne troše a motori su nepoderivi i koštaće te manje nego da ovakvog AXa sređuješ, a i odma se voziš.Za 1 500€ nađeš Saxa ko novog.

Hvala na savjetu..Ali... taj auto je od punca i kaže ak želim da si ga uzmem za početak,stvar je u tome što taj auto gledam već pune 4g. kako trune iza garaže i nebi vjerovali al stvarno nebi vjerovali.Stavili smo novi akumulator prošli tj. i pod zub iz prve zapali i baš zato sam sad toliko zapeo za njega.Što se tiče te limarije to mi je besplatno jer je on limar al neznamo gdije naći limariju za njega.Dali vi možda znate gdje bi mogao nać to malo lima za njega?.:(
 

Lakii

Well-known member
Hm, koliko je to "malo"?
Ajd bar stavi koju sliku problema...
Jer, AX ti danas jako malo vrijedi, taman koliko potrosis na registraciju! Ali zato je jako jeftin za odrzavanje (naravno, ako auto vec nije zaklan) i jako malo trosi!

I da, ima lijepih Sax-ica, ali i ocuvanih AX-a, savrseno za pocetak!

Dijelovi? Oglasnici? Njuskalo, auti.hr? Uzmes si komplet za 200-ak Eur i manje!

http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-ax-1.4-d-dijelovi-oglas-3196542

Nek se jave ljudi iz ZG, ima Ax-a u dijelovima posvuda!

I, naravno, sa foruma:
http://www.citroenforum.hr/ponuda-49/dijelovi-za-citroene-781/#post21338
 

deda

New member
Tko bi skidao pragove i rubnjake sa nekog auta,nemreš to,možeš ali to je gnjavaža da novi koštaju neznam kolko ,ne splati se..Probaj u Anetu na Jankomiru pitat.
 

Tony Zg

New member
mozda je mislio od gt-a prosirenja
Ne već trebam orginal ali neznam gdje bi mogao kupit nove rubnjake i pragove.A stare s autootpada to mi je zadnja nada.

Tko bi skidao pragove i rubnjake sa nekog auta,nemreš to,možeš ali to je gnjavaža da novi koštaju neznam kolko ,ne splati se..Probaj u Anetu na Jankomiru pitat.
Puno hvala,danas sam si tamo kupio samo rubnjake lijevi i desni za 400kn,stim da sam dobio 40% popusta prek poznanika.A pragpve nažalost nemaju.Sad sam ovo glavno riješio u neku ruku.Sad mogu tražit daljetrebam nešto malo od interijera.;)
 

deda

New member
Za interijer prošvrljaj po odpadima i skineš s nekog.A rubnjake još probaj u Velasu potražit,jer njih je nemoguće skinut sa auta.A mogu se i rućno napravit,na AXu nisu komplicirani,to bi malo bolji limar mogao sam,ako mu se da.Ja sam tako radio iz nekoliko komada za aute za koje se nije moglo kupit.
I obavezno pregledaj s limarom ojačanje na kraju poda,ispred rezervara,tu obavezno strune.
 

jurapz

New member
Sretno sa sređivanjem, sjetit ćeš se dedinih riječi nakon što uložiš brdo novaca i ništa ne napraviš, kada ga kreneš voziti tek ćeš tada vidjeti šta će on krenuti izbijati pare, bolje da si dao 1000-1500 eura za saxo ili savršeni ax nego ovo sređivati.
 

Dalibor

Dado Tornado
prekrašan video o jednom engleskom čovjeku kojem je cilj sačuvati i restaurirati SVAKI AX GT :palac-gore: :palac-gore:

[ame="http://youtu.be/15RzlSHCjVU"]http://youtu.be/15RzlSHCjVU[/ame]
 

RI-222

Member
Imam priliku kupiti ax-a iz slovenije,auto je odjevljen i ispravan,kako da ga prepisem na sebe i prebacim u hr najjeftinije?

Najvise me zanimaju tosarine.
 

Vedran

New member
Imam priliku kupiti ax-a iz slovenije,auto je odjevljen i ispravan,kako da ga prepisem na sebe i prebacim u hr najjeftinije?

Najvise me zanimaju tosarine.
Mislim da ga ne možeš uvesti jer je prestar...Citroeni se uvoze od 01.01.2001.na dalje, jedino možda za dijelove (onda ga nebuš mogel registrirat) s tim da imaš dokaz da imaš takvog registriranog (prometna)
 

Dalibor

Dado Tornado
još uvijek vrijedi ta homologacijska spika o 1.1.2001. (za citroen) sad kad smo u EU?

koliko sam skužio ti tamo kupiš auto i moraš platiti porez u hrvatskoj kao da si auto ovdje kupio, osim ako ga kupuješ iz dučana od preprodavača, tada je porez već u cijeni i samo ga se tamo odjavi i prijavi ovdje... (tak pričali 1.7., vjerojatno je sve drugačije LOL)
 

Dujo

New member
Evo mene opet nakon 2,3,4,5,6, X,Y mjeseci stanke... :)
A glupo mi ovdje dolazit kada nemam citrona, no mozda se sve to promijeni..!!??

Ovako za suprugu autic mi treba (bagatela) na posao i natrag cca.svaki dan 60km. Podjoh malo njuskati po nasem oglasniku u naletih na:
http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-ax-1.4-trd-oglas-9630691

Sada me zanima najvise o tom motoru, znam otprilike od ranije kao da su problematicni radi "pregrijavanja", glava itd.kao slabe tocke..
Tko zna vise o ovim motorima (moze i opcenito o modelu na sto da pazim i gledam ako se odlucim ga kupiti) ili ima istoga neka se malo raspise...
Hvala unaprijed svima koji mi pomognu na odluci.. ;)
 
Na vrh