Rucica mjenjaca ima lufta

ZoxPa

Member
Meni su radili u ovlaštenom servisu. Treba skinuti stare i njihovo mjesto staviti nove. Na mjenjaču mislim da ide lako ali ih treba uvući do središnje konzole(do ručice mjenjača) i tamo spojiti na mehanizam.
Nisam radio sobom tako da ti neznam ocijeniti koliko je teško ali ti sigurno treba dizalica ili kanal.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma imam mehanicara ako treba, ali samo da ne treba getribu dolje ili jos nesto gore.
Hvala, budem potrazio turorijale.
 

ZoxPa

Member
Evo ga:
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=4r58VAp4q7g"]https://www.youtube.com/watch?v=4r58VAp4q7g[/ame]
Ne skida se mjenjač
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala!
Ne bas najbolji video, ali skuzio sam generalnu ideju.
Mozda, ako nadjem za mini cijenu promjenim to, cisto da vidim jel ima razlike.
 

meshgrid

New member
@autor teme: imam isti auto, mjenjač se jednako ponaša.
zanima me, da li vidiš ručicu mjenjača da se mrda kad dodaš ili oduzmeš gas (u brzini)?
želio bih znati da li to micanje dolazi od tog groznog mjenjača, ili je u pitanju zamašnjak ili nosač getribe ili nešto treće.
 

Milosh

Test
@autor teme: imam isti auto, mjenjač se jednako ponaša.
zanima me, da li vidiš ručicu mjenjača da se mrda kad dodaš ili oduzmeš gas (u brzini)?
želio bih znati da li to micanje dolazi od tog groznog mjenjača, ili je u pitanju zamašnjak ili nosač getribe ili nešto treće.
Isto se dešavalo na ženinom bivšem C4 1.6 HDI. I mene zanima do čega je to.
 

Cutac

Prèkaroš
To je normalno. Miče se motor, samim time mjenjač, a poslijedno i ručica.
Problem je ako se miče toliko da iskače iz brzine ili krči, ovako je normalno. Većina ručnih mjenjača koje sam vozio se miče.
 

Cutac

Prèkaroš
Koliko? :D
Ne znam ja koliko se tu kome mice, ali ako se mice malo, to je normalno.
Mozes promijeniti nosace motora i getribe i vidjeti ima li pomaka. Jer da se mice vise no sto bi trebalo, bilo bi jos simptoma.
 

Cutac

Prèkaroš
Hm, meni to ne zvuci katastrofalno.
Ako je sve u redu, dizel s dosta momenta na mekim nosacima da ublaze vibracije i eto.

Sjecam se da se u Top Gearu, kada su u SADu sa Viperom, vidi kako rucica jako trza kod voznje na stazi.
 

Milosh

Test
Opet kažem, meni to nikako nije normalno, skoro svi auti koje sam vozio su bili dizeli i svi osim jednog jači od toga, a samo on tako trza.
 

Cutac

Prèkaroš
E da, u VTSu se rucica ne mice ni milimetra kod dodavanja o pustanja gasa. Klima se dok stoji, ali to je valjda do sajli.
A u c4 cima malo, budem probao snimiti.

Vala se ne mice ni u c4, ne znam sta sta sam ja zabrijao :D
 

akiramar

Active member
Bacio pogled kod sebe, rucica se NE mice dok ubrzavas/usporavas...
Kad ju rukom mices dok je u brzini bi rekao da ima 1-2cm hoda...
 

meshgrid

New member
pitao sam u servisu oko ovoga, rekoše da je okej da se miče malo. meni je kuplung loš, idem mijenjati sljedeći tjedan, pa napišem kako će biti nakon zamjene, možda je u tome problem.
premda nekako nisam optimističan da će se išta promijeniti
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neće, normalno je. Može se promjeniti kompletne sajle mjenjača... ali čemu. Neovisno o luftu, svaka brzina je na svom mjestu, uvijek upadne i nikad ne ispadne :D
 
Na vrh