RT6 radio i displej

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Bravo!!
Samo kupi bilo gdje GPS antenu s FAKRA konektorom (kao onaj plavi konektor na gornjoj slici) i raditi će - ne treba biti "original"! Zalijepi je gore kod stropnog svjetla -tamo joj je predviđeno mjesto jer će tamo najbolje hvatati satelite. Obično imaju magnet s gornje strane, tako da je to Plu&Play. Naravno, treba provući njen kabel po A-stupu, uz vjetrobran. To nije teško: samo skini plastiku i vidjet ćeš kablove kako idu do stropa. Tuda ćeš provući i ovaj od antene.

Mikrofon za HandsFree je već gore, u panelu stropnog svjetla?

PS: dva bijela konektora gore su ti FM i AM antena (ili FM1 i FM2), ljubičasta je za GSM antenu (to ti ne treba jer se telefon spaja preko Bluetotha na RNEG), a plava je za GPS antenu.

Kad sve složiš javi pa ćemo vidjeti gdje je sw i karte (treba li updejtati)...
 

ljudevit

New member
Bravo!!
Samo kupi bilo gdje GPS antenu s FAKRA konektorom (kao onaj plavi konektor na gornjoj slici) i raditi će - ne treba biti "original"! Zalijepi je gore kod stropnog svjetla -tamo joj je predviđeno mjesto jer će tamo najbolje hvatati satelite. Obično imaju magnet s gornje strane, tako da je to Plu&Play. Naravno, treba provući njen kabel po A-stupu, uz vjetrobran. To nije teško: samo skini plastiku i vidjet ćeš kablove kako idu do stropa. Tuda ćeš provući i ovaj od antene.

Mikrofon za HandsFree je već gore, u panelu stropnog svjetla?

PS: dva bijela konektora gore su ti FM i AM antena (ili FM1 i FM2), ljubičasta je za GSM antenu (to ti ne treba jer se telefon spaja preko Bluetotha na RNEG), a plava je za GPS antenu.

Kad sve složiš javi pa ćemo vidjeti gdje je sw i karte (treba li updejtati)...
Tak sam i mislil za antenu.. na njuskalu valjda neko prodaje!! 😁 za mikrofon ne znam.. vjerojatno nije jer nemam nikakav kabel iza za prištekat .. sad cekam jos da mi dode bluetooth adapter da jos i to sredim... A kaj se tice sw-a vidi slikicu.. malo je na kontra okrenuta al budes se snasel... Mislim da bas i nije najnoviji...
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Tak sam i mislil za antenu.. na njuskalu valjda neko prodaje!! 😁 za mikrofon ne znam.. vjerojatno nije jer nemam nikakav kabel iza za prištekat .. sad cekam jos da mi dode bluetooth adapter da jos i to sredim... A kaj se tice sw-a vidi slikicu.. malo je na kontra okrenuta al budes se snasel... Mislim da bas i nije najnoviji...
Kupi odmah i automotive mikrofon (nekoliko €) jer ti bez njega neće raditi Handsfree. Pa kad već provlačiš kabel od antene gore - povuci i ovaj od mikrofona. Jednostavno je spojiti ga otraga na Quadlock konektor (donji pinovi 3 i 9).

Software je dosta star. Lako ga upgrejdaš na zadnju verziju (R50.03). Vjerojatno su i karte stare. Zadnje službene su iz 2018.
Postoje i neke neslužbene (novije), ali to je kemijanje s PSA datotekama i BMW/Audi kartografijom i to radi cca. 90% ispravno (nešto uviješ nedostaje/šteka)…
 

ljudevit

New member
Kupi odmah i automotive mikrofon (nekoliko €) jer ti bez njega neće raditi Handsfree. Pa kad već provlačiš kabel od antene gore - povuci i ovaj od mikrofona. Jednostavno je spojiti ga otraga na Quadlock konektor (donji pinovi 3 i 9).

Software je dosta star. Lako ga upgrejdaš na zadnju verziju (R50.03). Vjerojatno su i karte stare. Zadnje službene su iz 2018.
Postoje i neke neslužbene (novije), ali to je kemijanje s PSA datotekama i BMW/Audi kartografijom i to radi cca. 90% ispravno (nešto uviješ nedostaje/šteka)…
Iskreno, opce mi cak nije ni jako bitno za karte, bitno mi je ak mi je vec u modu navigacije da nije samo na jednom mjestu tocka!! 😁 a kaj se mikrofona tice, mislil sam nekaj skemijat s obicnim i probat to ubacit u bijeli konektor..
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Naravno! Ako imaš tvorničke senzore.
Ali treba ti DiagBox za uključiti tu opciju u postavkama radija pa će prikazivati na zaslonu…
Čudi me da ih već ne prikazuje. Moguće da donorsko vozilo nije imalo parking senzore?
 

Prilozi

ljudevit

New member
Naravno! Ako imaš tvorničke senzore.
Ali treba ti DiagBox za uključiti tu opciju u postavkama radija pa će prikazivati na zaslonu…
Čudi me da ih već ne prikazuje. Moguće da donorsko vozilo nije imalo parking senzore?
Imal je.. i mislim da je u postavkama radija nastelano da prikazuje park senzore... Samo je problem kaj ja ne znam dal su ovi OEM ili aftermarket senzori... Kud se oni uopce spajaju na rneg?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ne spajaju se na RNEG. On tu informaciju dobije od BSI-a i prikaže na zaslonu (i zvučnicima)...

Ovaj PDC Ecu koji si slikao ima Citroen logo pa pretpostavljam da je sve original.
Stoga bi se trebalo pokazivati na zaslonu, ali ako ne onda treba proći kroz menije Diagboxa i vidjeti kojoj opciji treba staviti kvačicu.
Koliko se sjećam to je pod "RT6 & Telematics/RNEG/Konfiguracija za korisnika". Tu bi trebala biti opcija "Parking senzori/Prikaz na zaslonu" i to treba kliknuti. Trebao bi imati uključene opcije i audio i vizualnog prikaza. Možda je čak to objedinjeno u jednom izborniku kojeg treba odabrati.
No, za to ćeš opet morati do kolege s Diagboxom...
:cool:
 
Na vrh