Rezervoar goriva

maksolino

New member
umjesto dizel goriva natankao sam benzin ,
kako da ispraznim rezervar
lp
Citroen Berlingo 1.9 d godiste 2000
ps Ima li otvor gdje se tanka zastitnu mrezicu ?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Najlakše ti je nazvati hak ako si član, to su ispraksirani.
Jesi palio auto nakon tankanja sa krivim gorivom?
 

Cutac

Prèkaroš
Ta pumpa je, u mom slučaju, bila zadnje govno. Nakon 10 minuta sam odustao od ispumpavanja ulja iz motora od 625 kubika, onda znaš koliko je dobra.
 

charllie

Active member
Imo sam slucaj pred par godina sa C5hdi,natanko 40l benzina i doso do stana (2oom) bez problema.No drugi dan kreno na poso a Auto upali i trese ko da rade 2cilindra,mislio da zeza cok te nekakao doso do firme 1,2km ali snogom na gasu da ne crkne.Mucilo me stalno na poslu sta bi moglo da bude,te mi dosla ideja da nisam krivo tanko.
Navratimo ja i kolega sfirminim autom do benzinske jer sam zapamtio na kojem broju sam tanko i zaista zaajebo se ja.
Malo sam se ljutio na vlasnika jer ima glupi raspored pistolja za gorivo,svugdje su dva dizela i dva benzina jedan do drugog a njemu 98 benz.,pa normalni dizel te 100oktana benz.pa nakraju super power schell dizel.
Posro ima u sklopu i meh.radionu on mi doslepo i ispraznio tank na autu.Mislim da mi naplatio130€ s novim gorivom,no na moju volju vratio mi tih 40l benzodizela a ja ga poklonio kolegi koji ga mijesao s dizelom u njegovoj Lanciji Thema.
Mislim da se da isprazniti,da dignes auto i dole na rezorvaru otpojis debelo crijevo rezervara,tako sam ja praznio na XM-u.
 

maksolino

New member
umjesto dizel goriva natankao sam benzin ,
kako da ispraznim rezervar
lp
Citroen Berlingo 1.9 d godiste 2000
ps Ima li otvor gdje se tanka zastitnu mrezicu ?
Hvala svima na odgovorima
Evo kakav je bio moj postupak
1. Na moju radost rezervar berlinga nema zastitnu mrezicu
tako da sam kupio gumenu pumpicu i 2 m crijeva (slika 1)
Pumpica 39 kn, a plasticno crijevo 8 kn
Vrijeme trajenja za isprazniti 30 litara cca 25 minutaPumpica.jpg

2. Poslije sam to spojio pumpicu na izlazu filtera nafte i izvukao benzin sto se nalazi u dovodnim cujevima (slika2)

Slika2.jpg

3. Na odvojeno crijevo sam stavio lijak i natocio naftu.Razlog je taj sto je dovod direktno na visokotlacnu
pumpu i startao sam auto. Najbolje da su dvije osobe, jedna vergla a druga pridrzava lijak.(slika3)

slika3.jpg

4. Nakon toga treba pumpicom koja se nalazi na filteru nafte napumpati gorivo
Meni ova pumpica nije baz radila kako treba pa sam opet upotrijebio pumpicu sa prve slike
Usput sam dodao nepovratni ventil (slika4 sorry malo je mutna) cijena 70 kn

slika4.jpg

5. Potrebne su mi bile 3 kante, dvije bijele sam imao a crvene od deset litara sam kupio
cijena 22.5 kn komad, (slika5)

slika5.jpg

lp
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svaka čast. Podlaktice su vjerovatno sad ko od Popaja nakon tolikog pumpanja :)
 

maksolino

New member
Svaka čast. Podlaktice su vjerovatno sad ko od Popaja nakon tolikog pumpanja :)
Pozdrav
Pumpica radi na principu spojenih posuda,dovoljno ju je napumpati 2 do tri puta i onda
benzin nastavi izlaziti sam. Kanta u koju ulijevas mora biti nize od rezervara. Ja sam ih legao na bok.
Pumpica sluzi samo da ti ne budu usta puna benzina kod pocetnog uvlacenja.
Vrijeme trajanja kod ispumpavanja je kako gledas dok benzin izlazi.
 
Na vrh