Remen razvoda u ulju

Gulaga

Member
Kupim C3 2016 godinu, 1.2 puretech motor 82ks... sa jako malo kilometara i mislim si kak sam miran dulje vremena od raznih servisa. Gledam i čitam po netu i kosa mi otpada...jel fakat to takvo sranje taj remen u ulju i to što se dešava sa dezintegracijom remena i začepljivanjem uljnih kanala i sličnih ****arija. 370 000 auti proizvedenih između 2012 i 2017 je pozvano na zamjenu remena?!? I ja pogodim prstom u šu**k ! Jel to fakat takvo sranje? Šta kaže stožer? Dal da odem u servis da mi preventivno zamjene remen za noviju varijantu? Auto ima 25 000km?
 

Gulaga

Member
A veli mi frend da baš nisu umreženi i da recimo Cib commerce ne zna šta je radio ovlašteni recimo Bauer servis, tek od mislim 2019 godine se vidi ko je šta i na kojem autu radio. Kam da idem pitati?
 

Gulaga

Member
Tamo gdje je kupljen nije održavan, u AC Krivaku je napravljen servis prije 2 tjedna, samo redovno održavanje, ulje i filteri. Održavan je negdje u Zagorju bog te pitaj gdje 🤔😤 probaću preko frenda vidjeti u CIB-u, možda oni mogu skužiti jel remen mjenjan ili nije.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Tamo gdje je kupljen nije održavan, u AC Krivaku je napravljen servis prije 2 tjedna, samo redovno održavanje, ulje i filteri. Održavan je negdje u Zagorju bog te pitaj gdje 🤔😤 probaću preko frenda vidjeti u CIB-u, možda oni mogu skužiti jel remen mjenjan ili nije.
Mislim da to možeš vidjeti preko MyCitroen app (android, iOS) ili Provjera opoziva za Vaše vozilo - Citroën Hrvatska (citroen.hr) .
Istina ne znam da li se vide opozivi koji su riješeni/odrađeni
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Bio je u njemačkoj. Al kod nas je pitanje jer PSA pokušava izbijegavat opozive tamo di može. Znam da su smanjili interval zamjene remena sa 180k na 100k km i zamjena ulja svake godine.
Nemam taj motor ali po forumima (stranim) svi kažu da je izmjena između 60-80 K, jer se nakon toga se ulazi u preveliki rizik.
Zadnji post na tu temu Cam Belt Replacement | Peugeot 208 Forums (208ownersclub.co.uk) od prije par dana
 

Gulaga

Member
UPDATE: Informirao se u renomiranom Citroen servisu, po mojem broju šasije nije ulazio u opoziv i službeno je i dalje rok zamjene 10 god ili 175 000km. Jedino što je preporučeno češće mjenjati ulja i kontrolirati stanje remena.

Pitanje: Da li je netko sa foruma ili znate nekog tko je actually imao havariju radi remena razvoda u motorima Puretech 1.2 (može i turbo) ?
 
Na vrh