Rasvjeta kabine (tunela kod mjenjača)

Cutac

Prèkaroš
Ja mislim da svijetle, nisam siguran. Bolje se vidi, to definitivno, pogotovo u gepeku.

A dimmaju se bez problema, samo što ne onako "glatko" kao obične već kao da idu korak po korak, ali to se ne primjeti.

Ajd budem ti snimio sutra kad dođem do fotoaparata.
 

dado8

Member
baš sam se malo igrao s ovim jer sam danas primijetio da se te dvije ledice (ambijent rasvjeta područja središnje konzole) pale zajedno sa unutarnjim stropnim svjetlom kad otvorim vrata.
Ledice se ne pale kad upalim unutarnju rasvjetu preko prekidača na stropu, a vrata su zatvorena. Zanimljivo je da, ako upališ prekidačem unutarnju rasvjetu, zatim otvoriš vrata, zatvoriš vrata, i potom staviš prekidač stropnog svjetla u srednji položaj (onaj da se svjetla pale kad otvoriš vrata) - te dvije ambijent ledice, zajedno s ledicama u retrovizorima ostanu trajno upaljene, dok se unutarnja rasvjeta ugasi normalno (gore tako do ponovnog otvaranja i zatvaranja vrata)....
 

Cutac

Prèkaroš
To mi se ne događa, ali ja kada dam kontakt, ne mogu upaliti zadnje srednje svjetlo. Mogu tek kada je motor upaljen. Ne znam jel to treba, ali iza nikada nikoga nema pa mi ne smeta.

Sad sam skužio da je video gore nestao, barem meni. Evo opet
Ne, kad stavim link i dalje nema videa.
 

ognjen

New member
Pozdrav svima! Ja sam na mom Citroenu hteo da aktiviram ove dve LED sijalice i uradio sve kao sto je Akiramar objasnio još u prvom postu, međutim kada sam ubacio alu foliju u onu rupicu LED sijalica je zasvetlela ali nakon pet, šest sekundi se ugasila i vise ne može da se ukljući. Ne znam zašto je to tako, osim što mi pada na pamet da je možda pregorela, ali ako je Akiramar tako povezao i radi mu, a nije mu pregorela LED sijalica, ne znam zašto bi se meni to desilo. Unimerom sam proverio i do same sijalice dolazi napon tako da nije pregoreo osigurač. Nakon ove intervencije sam primetio i to da na zadnjem sedistu, srednja sijalica (ne one dve ledice sa strane za čitanje) ne može da se uključi nezavisno da samo ona bude uključena, a da prednja za to vreme ne svetli. Može se uključiti jedino kada ja kao vozač uključim na prekidaču na plafonu ili na volanu prednju srednju sijalicu i to tako što se u tom trenutku uključuje i zadnja. Takođe uredno se uključije i prednja i zadnja sijalica prilikom otključavanja auta, tako da se tu nije ništa promenilo. Epilog svega, nakon pokušaja osposobljavanja prednje dve ledice, ne rade mi ni prednje dve ledice, niti može na zadnjem sedištu da se ručno na prekidaču na plafonu uključi srednje svetlo za osvetljenje. Ako neko ima neki predlog bio bih zahvalan!
 

akiramar

Active member
Hi!
Meni još uvijek radi :)
Nisam primjetio probleme sa zadnjim svjetlom, ali možda zato što nisam posebno provjeravao. Budem danas, pa javim.

Zna se ponekad desiti da mi te dvije ledice naprijed na stropu jednostavno prestanu raditi, ali nakon nekog vremena se nazad uključe i rade normalno...
Nisam uspio shvatiti razlog zašto :confused:

Moram prebaciti slike negdje, photobucket se sada mora plaćati :mad:
 

Milosh

Test
Moram prebaciti slike negdje, photobucket se sada mora plaćati :mad:
Zapravo ne moraš prebacivati slike, može se photobucketa još koristiti bez plaćanja. Napišem večeras detaljnije o tome. ;)

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 

akiramar

Active member
Zapravo ne moraš prebacivati slike, može se photobucketa još koristiti bez plaćanja. Napišem večeras detaljnije o tome
Kako?

(...) na zadnjem sedistu, srednja sijalica (ne one dve ledice sa strane za čitanje) ne može da se uključi nezavisno da samo ona bude uključena, (...)
Provjerio sam, meni radi neovisno o tome, moze se paliti/gasiti samostalno.
I radi kad ručno uključim sve ili kad su vrata otvorena.
 

ognjen

New member
Provjerio sam, meni radi neovisno o tome, moze se paliti/gasiti samostalno.
I radi kad ručno uključim sve ili kad su vrata otvorena.
Onda se kod mene nešto poremetilo. Jedina stvar koju nisam napomenuo je da sam prilokom ubacivanja alu folije prvo ubacio u onu pogrešnu rupicu pa sam napravio kratak spoj i izbio mi je osigurac. Tada mi nisu radila svetla za čitanje na prednjem plafonskom svetlu i ona svetla u štitnicima za sunce. Nakon zamene osigurača to je sve proradilo i posle toga sam ubacio foliju u pravu rupicu zasvetlela ledica na 5,6 sekundi i posle ništa... Nemam pojma, možda je kompjuter upamtio neku grešku pa treba da se pobriše, ne znam...
 
Na vrh