Radio ne hvata stanice

ExOduS442xb

Racing
Imam problemcic sa C5, radio ne radi, original clarion rd3, vrti ali ne hvata stanice, par puta je čak nešto pronašao na par sekundi ali to je to, ništa ne radi, vrti po frekvencijama ali ne pronalazi stanicu. Stavio sam neki stari radio za prvu ruku i radi, znači nije do antene,odnio kod električara koji kao nešto probao ali radio i dalje ne radi. Rastavio bi ga ali ne znam što pokušati? Da ne gubi slučajno kontakt na ulazu antene u radio? Jel imao netko sličan problem? Polovni original za C5 su po 200-400kn na ebay, a sve preko 15g.
 

sir.Oliver

Well-known member
neznam koliko si vičan elektronici ..... stoga ti neću savjetovati otvaranje . nositi u servis se ne isplati ( skuplja dara nego mera ) . ako budeš menjao radio .... ebay je pun toga za male pare .... pogledaj , odaberi i montiraj
 

ExOduS442xb

Racing
Spajan je više puta, imam lexiu. Ali radio sam zamjenio prije nego što smo uzeli lexiu. Sada si mi dao ideju, pokušati ću ga ponovno spojiti na lexiu ali prije toga vratiti radio nazad. Radio je funkcionira, samo ne pronalazi stanice:meh:
 

ExOduS442xb

Racing
Ipak sam uzeo drugi radio, dobio sam dobru ponudu i još u par km od mene. Na mojem ionako nije radio cd player pa kad bi radio i proradio cd nebi. Iako od naprijed isto izgleda nije baš potpuno isti, moj originalni je RD03, dok je ovaj RD2 (oba su Clarion). Na mom je prednja maska radia sa gumbicima bila u boljem stanju, tako da smo skinuli masku, otkacili kontrolnu pločicu, prespojili je na drugi radio, sve spojili i u ubacili u auto. Sve radi i baš fino nocu izgleda, jedino mi pišti jer je kodiran za drugi auto, ali to cu danas putem lexije rijesiti. Hvala na savjetima.
 
Na vrh