Radio i ventilacija ne sijaju

pf998

New member
Zdravo, kupio sam prije oko pola godine citroen C3 2012 godiste. Za sad sve super sluzi, samo imam jedan problem, a to je da ni ventilacija ni radio ne sijaju, pa je u mraku bas nezgodno jer ne vidim nista u autu. Uglavnom radio svira, ventilacija, klima sve je ispravno, sve radi samo one komande su u mraku, jel se to jos nekom desavalo i znate li do cega bi moglo biti? Inace radio i ventilacija su kao ovi dole na slici, mislim da je to fabricko. Hvala.
Screenshot 2022-01-21 142623.png
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je kupljen?
Baš čudno... da niti jedno ni drugo nema osvjetljenja, a da samo po sebi radi. Jer po meni bi trebali biti odvojeni sistemi.
Stari C3 je imao tipku s kojom se gasilo osvjetljenje u nekoliko koraka... u jednom bi isključilo i osvjetljenje ventilacije i radija... jel ima ovaj tu tipku?
 

pf998

New member
Da, tako je kupljen. Gledao sam po meniju listao, nasao sam neke verzije rada, kao dark rezim i slicno, ali kad to mijenjam samo se pali i gasi ono gore gdje se prikazuje radio stanica, ali na ovo dole nema uticaja.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Osigurača samo za te lampice nebi smjelo biti… u radiju su ledice koje se napajaju preko njega, a u starom C3 je ručna klimatizacija imala male žaruljice koje se dalo zamjeniti.
Ja bi prvo rastavio komande klime, pa vidio kakva je tamo situacija.

Možda su igrom slučaja krepale i te lampice i ledice na radiju.

A za radio… ako su krepale ledice, možda bi najbrže bilo uzeti na otpadu neki ispravi.
No prije svega treba ispitati di je točno kvar. Daj ga električaru ako ti se neda zahebavat
 

zulufer

Active member
Lako da su samo lampice. Meni je na Berlingu starome, malo po malo sve slabije svjetlilo da sam i zaboravio na to. Jedne zgode mi električar prilikom drkanja po ventilaciji usput zamijeni sve lampice, sve je svjetlilo i komande ventilacije i upaljač i sto vragova. Bio sam i zabravio na to.
 
Na vrh