Putovanja, izleti, destinacije...

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ko zna je li otvor dovoljno velik za Dassault Rafale? :)




Za pirotehničare ili za sve? :D
:D

Da ne gnojim čovjeku po temi dalje... ta Lička Plješivica je nakon Velebita drugi najveći planinski lanac u Hr. Pa je interesantna i bez ljudskih tragova, pogotovo mi fora djeluje ova Lička Kapa:



Slika iz članka: Stijena za naslikavanje

Dodaj sve ostale vojne objekte, lokacije i slične točke, ima se što raditi. Planinarska društva redovno piče gore, ima opga okolo, djeluje sigurno za izlete. Koliko vidim, minska polja su više sa bosanske strane, no nebi bilo na odmet nazavati neko PD za točnije informacije

https://www.pd-knezgrad.hr/blog/lička-plješivica-vrhovi-mala-i-gola-plješivica/
 

Franz

Well-known member
Razmišljam idući vikend na izlet do Rijeke. Samo veliki mi je zalogaj s dvoje djece 2x170 km u jednom danu. Uglavnom najbolje preporuke za noćenje dobijem iz prve ruke. Ništa fancy, samo da je povoljno, a da nije baš "madrac na podu". :) Ako netko zna nešto iz prve ruke ili je čuo, bio bih zahvalan na preporuci. ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Hotel Istra u Opatiji, 320 kuna sa subote na nedjelju, dvoje odraslih, dvoje djece.

Ja dolje ljetujem otkad sam se rodio jer moji imaju kuću, ali najblaže veze nemam gdje i kako se može odsjesti. Jednom sam odsjeo u hotelu Kristal jer sam zaboravio ključ. Noć je bila oko 500 kuna, a soba ful luksuzna.

A apartmane pogledaj gore u Pobrima, tam sam ja, dobar pogled, ali ni blizu mora. Gore ima valjda osamsto apartmana u tom kvadratnom kilometru naselja...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nemam ništa iz prve ruke, ali znam kako bi osobno... Airbnb, pa google i telefon.
Rijeka i okolica su se napunili apartmanima zadnjih godina, nije problem naći nešto pristojno, tipa ovo, manje od 300kn/noć.
Neznam dali bi se niti zahebavao sa direktnom rezervacijom za tu lovu :)

https://www.airbnb.com/rooms/3491794
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav, zanima me je li se netko od forumaša vozio od Barija dalje prema jugu Italije pa sve do Sicilije. Kakve su ceste? Iskustva i preporuke? To je onako dio europe s kojim nemam iskustva autom. Gledam taj malo cestu koju mi GPS sugerira i najviše me brine nekako dio kroz Kalabriju. Vodi me uz obalu Jonskog mora i tu više nema Autosrade nego nekakvi hibridi magistrale i poluautoputa. Destinacija mi je Palermo. zdeslav1967 zdeslav1967 Randy5 Randy5 jeste li vi vozili tuda?
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Pozdrav, zanima me je li se netko od forumaša vozio od Barija dalje prema jugu Italije pa sve do Sicilije. Kakve su ceste? Iskustva i preporuke? To je onako dio europe s kojim nemam iskustva autom. Gledam taj malo cestu koju mi GPS sugerira i najviše me brine nekako dio kroz Kalabriju. Vodi me uz obalu Jonskog mora i tu više nema Autosrade nego nekakvi hibridi magistrale i poluautoputa. Destinacija mi je Palermo. zdeslav1967 zdeslav1967 Randy5 Randy5 jeste li vi vozili tuda?
Nisam vidil prije. Na putu sam i na mobitelu samo. Odgovorim ti kad stignem za par dana doma.
 

Sandrina

New member
Rijeka i Opatija su mi full za jednodnevne, dvodnevne izlete, blizu je Zg-a, možeš se vratiti u istom danu, a možeš ostati za vikend. Tamo sam studirala pa volim otići s vremena na vrijeme, bez obzira u koje doba godine. Rijeka je uvijek živa, možeš popiti kavicu, ručati, nije tako skupa... ima jako zanimljiv sadržaj, dok Opatija je nešto opet posebno, predivno za prošetati i popiti kavu, pojest sladoled, palačinke, nikad mi neće dosaditi... :)
Ako imate djecu jako je interesanto u Rijeci otići vidjet Kantridu, tamo je stadion, bazeni, a definitivno je zanimljiv astronomski centar, to je klincima jako zabavno, a i poučno, tako da mislim da se ima šta vidjeti, osim mora naravno :) https://www.rijekasport.hr/hr/objekti/astronomski-centar-rijeka/#rasporedi-i-radno-vrijeme https://www.emajstor.hr/clanak/652/upoznajmo_najvecu_pomorsku_luku_hrvatske_-_rijeku na Kantridi ima plaža, odmah uz stadion tako da se možete izvaliti i odmarati! Trsat isto svakako vidjeti...
Ako je ljeto, onda je preporuka Mošćenička Draga ili Matulji, super plaže, a sve nadomak Rijeke...
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Baš dobro stoje na C4, pogotovo pored svih običnih. Kad vidiš to oko kak te gleda...vrh!
Samo nikako upiknuti još 18" Newport...već ih nema :(
 

Cutac

Prèkaroš
Ma bolji mu je Phoenix, te su njegove!

A xenona mislim da nema jer su išli kao doplata u Exclusive paketu i pretpostavljam da kad bi netko davao te pare za c4 bi pomislio "****te, pa uzet ću c5 za to".
A ova ekipa kojoj cijena nije bitna bi uzela neš drugo u toj klasi, tipa jedinicu, A klasu, V40 i slične.
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Ostavio bi ih za zimski set :) Newport za ljeto. I dao prije toga da se poprave, već imaju godina i kilometara, pa su rubovi već dobili par puta i tak...

Nemam pojma, ali ima smisla takvo razmišljanje, kad si već u parama ili veća klasa ili drugi proizvođač, nego prosjećni C4 :D
 
Na vrh