Puknuto vjetrobransko staklo, koja im je cijena?

Krky

Lakerski profesionalac
Vozim se i u susret mi naiđe kamion, i kamen direkt u lijevi čošak stakla :(:(
4cm crta.. ove godine ko za inat uzeo golu policu osiguranja :(
Dali tko zna koliko je novo, neko zamijensko najjeftinije sa ugradnjom i gdje?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo baš našao u KC ima tip koji se bavi ugradnjom vjetrobranskih stakla i daje garanciju na svoj rad.. sam uvozi stakla za sebe..
Pošto moj c3 nema senzire u staklu, izađe me sa njegovom montažom 600kn..
U Ponedjeljak me naručio da će kao staklo stići, i da mu dopeljam auto i ostavim na 3h..
Evo preporuka za one koji nemaju zenzor, ima stakla za sve vrste vozila, cijene su od 400kn do 800kn
 

Echo49teen

New member
Ja bi možda svoju šajbu trebao mjenjat, izgleda mi nešto ispucala zaštitna folija ili što već dolje pri dnu...danas sam baš išao to oprat i ne da se skinut
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Izvana ono crno? Pa jel ti ima smisla radi toga cijelu šajbu mijenjat?
 

Echo49teen

New member
Ne ne nije crno, to je iznutra kao između slojeva stakla odnosno pleksiglasa... više mi izgleda ljubičasto, onako kao kad su zatamnjena stakla pa popusti folija odozdo...
 

Franzg

New member
Autostakla Laus u Zagrebu blizu rotora, tamo sam ja mjenjo svoje sa senzorom i ispalo je cca700-900 ne sjecam se bas tocno ali supee usluga gotovo kroz par sati
 

zoko

New member
Pozdrav ljudi! Zamolio bih pomoć od stručnjaka za vjetrobransko staklo c3 iz 2005god sa senzorom. Mora se mjenjat, puklo.
Provjerio u dvije firme koje godinama rade stakla, u prvoj covjek kaze da za c3 postoji zeleni senzor (1100kn) i ljubicasti (2000kn) i ko na vraga zakljucio da kod mene ide to staklo sa ljubicastim...jer ako ugradi sa zelenim ne garantira da ce brisaci uvjek dobro radit.
U drugoj firmi kazu da ne postoje dvije vrste senzora za moj auto nego samo jedna (1400kn)
Ima li netko iskustva, sta ucinit???
Hvala
 

sir.Oliver

Well-known member
kao prvo , pošto ste u EU , po najnovijoj direktivi iz Brisela , svaka osiguravajuća kuća je obavezna u osnovnom osiguranju pokrivati i šoferke . ( barem je tako kod nas u Slovačkoj ). znači , nema više onoga ... desilo se , nije se desilo , svedoci , eventualno priznanje " krivca " ... samo prijaviš štetu i ide se na zamenu
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Treba u katalogu rez dijelova vidit koje tocno staklo ide i to ugradi. Ako ostavis VIN i OPR broj neko ce ti nac.
 

zoko

New member
Moram provjerit to sa osiguranjem, nije mi bilo ni na kraj pameti... hvala!
Nemo oprosti, sta je VIN i OPR broj?
 

Doomsday

U prolazu...
...u prvoj covjek kaze da za c3 postoji zeleni senzor (1100kn) i ljubicasti (2000kn) i ko na vraga zakljucio da kod mene ide to staklo sa ljubicastim...
Ovo mi izgleda kao obična šajba (zelena) i atermička šajba (ljubičasta), što u biti nema veze sa senzorom, nego sa vrstom šajbe...

Po meni, ako je pozicija za senzor na obe ista, obzirom da stavljaš ponovo svoj senzor, uzmeš koju god hoćeš...

Valjda...

:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja u Lausu mjenjao, cca 1100 za C3.

Nisam ni znao da su stakla tonirana lagano dok nije došlo ovo čisto bezbojno. Prednji bočni su lagano zeleni pa se primjeti razlika. No to je nebitno.

Staklo duplira farove drugih auti ako su upaljena svjetla. Iritantno dosta, al ajde...
Senzor se počeo lagano dizati na kantunima, ali još radi.

Sve u svemu nisam baš jako zadovoljan, pazit ću da bude kvalitetniji proizvod drugi put ;)

VIN je broj šasije
 
Na vrh