Propalo kvacilo :(

Machi89bg

Member
Pozdrav

upravo mi je propalo kvacilo na parkingu, cuo se jak pucanj i to je to, papucica je ostala pri dnu. Rukom podizanje i upiranje nista ne pomaze.
1.6hdi,92ks, 2013, 215k km presao. Prije dva mjeseca je zezalo kvacilo ili papucica - prilikom saltanje teze je ulazio u 3 ili 4 brzinu, nekada sam morao opet pustiti pa stisnuti kvacilo i onda udje u brzinu. I onda je naglo prestalo, normalno sve radi. Mislio sam bio otici u Sarajevu u ovlasceni da pogledaju, ali evo 4 dana prije puta se desilo na ljetovanju.
Sada cekam slepovanje pa u servis. Sta mislite sta moze biti? Ja mislim na druk lezaj, kvacilo je fino hvatalo, menjac je korektno radio u brzinama, nikakvih trzaja nije bilo, samo u zadnje vrijeme ovo sa saltanjem samim, ali je i opet samo od sebe nestalo odjednom…

kakva su vasa iskustva?
hvala
 

sir.Oliver

Well-known member
korpa kvačila .... istrošena pera pa druk lager propada ( propao u rupu i ostao tamo ) zato i papuča kvačila ostaje dole .... ništa ne vraća druk lager u zadnji položaj / ne diže pedalu .
 

visaluteju

Well-known member
Komplet set kad vec radis. Sa tim motorom nema plivajuci i nije skupo. Ja sam komplet set platio nesto preko 100e sachs + ruke
 

Machi89bg

Member
Meni su u sarajevu u ovlascenom servisu rekli da se odradi cijeli set sa rukama 500€. Mada sam vidio na netu, kao sto si ti napisao, sachs, luk i td su to 100-150€, tj komplet dijelovi…

zbog toga mi nije jasno kako tako velika razlika u cijeni, razumijem ovlasceni servisi su skuplji i naravno “originalni” djelovi dizu cijenu, ali opet je to velika razlika
 

visaluteju

Well-known member
Meni su u sarajevu u ovlascenom servisu rekli da se odradi cijeli set sa rukama 500€. Mada sam vidio na netu, kao sto si ti napisao, sachs, luk i td su to 100-150€, tj komplet dijelovi…

zbog toga mi nije jasno kako tako velika razlika u cijeni, razumijem ovlasceni servisi su skuplji i naravno “originalni” djelovi dizu cijenu, ali opet je to velika razlika
Tako ti je to kod ovlascenog, skuplji su za 30-50% uvijek i cesto radije mjenjaju dio nego sto pokusaju popraviti/reparirati itd, a najgore sto cesto nisu nista strucniji od dobrog majstora, cak sta vise gori
Radije nadji dobar servis za pezo/citroen i odradi
 
Na vrh