Propala pedala kvačila

belmondo

Member
zatekao sam jutros propalu pedalu kvacila, desava se vec par puta kad auto prenoci na parkingu i podignem je rukom u normalnoj visini i sve je ok.

da nije neki ozbiljan problem?
HDI 2.0 2001.god
 

anburaze

New member
Znam da su pedale kvacila znale cesto propadat u starijim vozilima,prije 2000g al mislin da se radilo o sajli,sadza novija vozila ne bih zna.....
 

nikola82

New member
Pozdrav.
Trebalo bi vidjeti dali ima dosta ulja u sistemu i odzračiti ga.
To je hidraulično kvačilo i ima dva cilindra jedan na pedali i jedan na mjenaču.
Trebalo bi vidjeti da nije u njima problem.
 

belmondo

Member
zatekao sam jutros propalu pedalu kvacila, desava se vec par puta kad auto prenoci na parkingu i podignem je rukom u normalnoj visini i sve je ok.

da nije neki ozbiljan problem?
HDI 2.0 2001.god
Pozdrav.
Trebalo bi vidjeti dali ima dosta ulja u sistemu i odzračiti ga.
To je hidraulično kvačilo i ima dva cilindra jedan na pedali i jedan na mjenaču.
Trebalo bi vidjeti da nije u njima problem.
jutros nakon 5.godina propalo kvacilo, dignem ga i probam tvrdo kao kamen! nece da mrdne, motor radi sasvim normalno na leru..videcemo da ga odzracim pa dalje sta raditi...
 

sir.Oliver

Well-known member
uzalud vam trud svirači .... cilindar kvačila traži remont - nove gumice . svi simptomi govore tome u prilog . ostane dole - digneš rukom i sve ok ... znači zaglavile se gumice .... i ne dozvoljavaju opruzi da vrati pedalu gore ....
 

belmondo

Member
uzalud vam trud svirači .... cilindar kvačila traži remont - nove gumice . svi simptomi govore tome u prilog . ostane dole - digneš rukom i sve ok ... znači zaglavile se gumice .... i ne dozvoljavaju opruzi da vrati pedalu gore ....
odšlepao sam ga, jer nisam smeo bez kvacila da vozim, odmah na licu mesta majstor zum-zum 2-ga 3-ca brzina... cuje se šištanje metal od metal..rece za pocetak "set kvacila"+ulje menjac...videcemo dalje..
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Koliko km je auto prešao?
Mogao bi i dvomaseni zamašnjak promijeniti (nije jeftin) kad ti je već mjenjač skinut…
 
Na vrh