Problemi benzinaca, gubitak snage, trokiranje, gašenje

Dalibor

Dado Tornado
vjerojatno te zafrkavaju injektori, to je često na tom motoru, i ima simptome kao što su tvoji.

treba vidjeti koji je injektor neispravan, pa ga zamjeniti.
on može malo ispravno raditi, pa na kratko biti neispravan, a možda zafrkava i više injektora.
dok potpuno ne otkaže može biti nezgodno za otkriti o kojem od njih 4 se radi...

cijena jednog je oko 500 kn.

kada su mene zafrkavali, injekor koji je povremeno prekidao dokrajčio tako da sam nakon majstora otišao direktno na autocestu, i potpuno uništio injektor brzom vožnjom (počelo je pištati i javio je grešku preko lampice na tabli), nakon 20 min vratio sam majstoru i nisam gasio kako bi greška ostala zapisana.
nakon spajanja s laptopom majstor je znao po zabilježenom kodu greške o kojem se injektoru radi.
 

Mala vila

New member
Hvala ti Dalibore, jučer su promijenili nekakav "kondenzator kod bobine" i sad nek se vozim dok bude išlo..vidjet ćemo.. Reci mi samo molim te, ti injektori o kojima pišeš, može li se to provjerit kompjuterski? meni je pokazivao grešku P1327..
 

Dalibor

Dado Tornado
Hvala ti Dalibore, jučer su promijenili nekakav "kondenzator kod bobine" i sad nek se vozim dok bude išlo..vidjet ćemo.. Reci mi samo molim te, ti injektori o kojima pišeš, može li se to provjerit kompjuterski? meni je pokazivao grešku P1327..
kada je potpuno rikno injektor ima zapisanu grešku P0200 do P0204, ovisno kojem se injektoru radi.

može se to događati i zbog kondenzatora, ili zbog one žice mase ako nije pričvršćena na lijevi nosač bobine.

 

Mala vila

New member
Eh, nadam se da su majstori pričvrstili te žice. Meni slika ne govori baš puno, svejedno puno ti hvala..sad dok vozi, vozi.. vidjet ću onda što napraviti. pozdrav
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
P1113 je vezan uz pritisak goriva, spominjalo se koju stranicu prije. Resetiraj i vidi dal će se opet pojavit... jeli ima kakve razlike u vožnji?
 

Dalibor

Dado Tornado
Napominjem da sam skoro menjao filter goriva.
nisam još čuo da je netko mijenjao filter goriva na C3 1,4 benzincu.
on bi trebao biti u rezervoaru na pumpi i ne mijenja se.

gdje je bio taj filter? to je motor 54 ili 55kW?

Na obd mi pokazuje gresku 1113
po meni je to neka bezvezna generička (za puno marki automobila) greška,
probaj dijagnostiku napraviti sa nekim drugim programom.
 

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Pozdrav. Jutros upalim auto, a bilo je dosta hladno na pokazivacu -7, mozda i više. Posle 20 sekundi ugasio se sam od sebe. Motor je 1.4 hdi. Opet upalim dodam gas i opet se ugasi posle 10s. Tako je bilo 3 ili 4 puta. Kasnije se valjda stabilizovao i radio je ok. Zna li ko šta to može da bude? Neki problem ima.
 

vborovic

C5 modifikator
Opet upalim dodam gas i opet se ugasi posle 10s. Tako je bilo 3 ili 4 puta. ....... Neki problem ima
Ma daj, stvarno? ... LOL ... koliko sam vidio u drugim temama gdje si pisao, to se sve počelo događati odmah nakon nekog zahvata na krugu goriva (zamjena filtera goriva?), jesi siguran da je taj servis odrađen kako spada?
 

tomica0308

Well-known member
P1113 Intake air temperature (IAT) sensor circuit open/short, pogledaj senzor temperature zraka u usisnoj, mozda ima ulja gore, meni bio sav od ulja u C4, lagano obrisao jer je nit ko vlas sto mjeri temp.
 

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Ovo mi se mi se jednom desilo pre zamene filtera goriva, zato sam ga zamenio, medjutim od tada samo jače bruji motor.
Sada sam ga opet upalio i opet se desilo isto, 2 puta se ugasio i nisam primetio da ispušta gorivo
Stavio sam ga i na obd. Pokazao je grešku 1113.

Bio na dijagnostici, i to što se gasi izgleda da je senzor radilice. Uglavnom javljam kad ga zamenim
 

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Nadjen je kvar grubljeg rada. Kada sam menjao filter goriva zakacio sam plasticno crevo iza doticnog filtera koje je ispalo i zato je imao drugaciji zvuk. Mozda ovo nekom pomogne
 

Marko CIII

Kosovska Mitrovica
Vborovicu nisam uradio kako treba jer ga nisam napunio dizelom, to je ujedno i savet ostalim vozačima da obavezno napune filter goriva dizelom, jer ako se ne uradi tako povući ce vazduh i onda problem kao što se meni desio. Verglao sam, palio na gurku, nije vredelo. Otišao do majstora koji ga je sredio, tada je imao simptom grubljeg rada, i srećom danas sam otkrio da nije ništa opasno samo se neko crevo iza filtera otkacilo zato je grubo radio. To je cela prica
 

Mrki5

Well-known member
Pre nego kupiš senzor radilice očisti kontakte na tom tvom pa probaj. Možda nebi bilo loše skinuti ga pa probati očistiti.
Ne žuri sa novim ako nemoraš.:D
 
Na vrh