Problemi 2,0 HDi, gubitak snage, obilan dim, bučan rad

robert098

Member
Ma nisam više pametan koji mu je k.... Budem vidio koliko taj sport košta. Èuo se sa svojim majstorom koji inaće radi u citroen servisu pa mi on kaže da je možda fap filter. Ja ga propirio na autoputu, potrošio 20 litara nafte a problem ostao isti, čak još i gore. Toliku j. elektroniku ima a kompjuter ne može očitati kvar, katastrofa!!!!!!! Sve više gubim volju i mislim da če ovo biti prvi i posljednji francuz u mom voznom parku.:twisted:
 

Hrvoje Marin

Active member
test je trivijalan. tempomat i odmah je jasno da li je sensor gasa.

a nije ni veliki problem lexia.u koristiti u vožnji uz mjerenje parametara pa opet sve jasnije.
 

toma

Active member
Ma nisam više pametan koji mu je k.... Budem vidio koliko taj sport košta. Èuo se sa svojim majstorom koji inaće radi u citroen servisu pa mi on kaže da je možda fap filter. Ja ga propirio na autoputu, potrošio 20 litara nafte a problem ostao isti, čak još i gore. Toliku j. elektroniku ima a kompjuter ne može očitati kvar, katastrofa!!!!!!! Sve više gubim volju i mislim da če ovo biti prvi i posljednji francuz u mom voznom parku.
nemoj tako :D sve se to bude riješilo..mene moj i danas zna nervirati ali hebat ga :D nebi ga mijenja za nista
 

robert098

Member
Hrvoje tu si u pravu, kod tempomata se ne dešava taj prolem. U nedjelju idem na more, budem ga još dobro istestirao i ako se pod tempomatom ne pojavljuje taj problem onda promjenim taj senzor. Javim još što sam riješio.
 

robert098

Member
Vratio se sa godišnjeg. Bio kod čovjeka u Rijeci koji ga je spojio na komp i objasnio mi je da komp ne registrira kvar nego nešto kao da je auto u stanju, fazi nećeg... Èega? Regeneracija fap filtera koja nije moguća jer je fap začepljen. Poništio kvar na kompu, provozali se autom i čim je aktivirao regeneraciju fapa, auto poludio. Lik otpojio neku cjevčicu kod motora, vjetrobranskog stakla gdje je sukljao crni dim i bila je vruća kao vrag... Uglavnom zaštopan fap... Operem, promjenim, izbacim... ne znam.. javim se još. "Živjela ekologija!!!!":twisted:
 
A

Aleksandar4e

Guest
pozdrav imam problem sa citroenom auto ne vuce ko prije model je C5 2004 2.0 hdi 100 kw molim za pomos zamjenjen je n75 ventil i opet ista stvar sta bi moglo bit problem
 

Mrki5

Well-known member
pozdrav imam problem sa citroenom auto ne vuce ko prije model je C5 2004 2.0 hdi 100 kw molim za pomos zamjenjen je n75 ventil i opet ista stvar sta bi moglo bit problem
Proveriti vakum creva da nisu začepljena , ventil je bezpotrebno zamenjen . Tako to ide kada radi neko ko ne zna šta radi. Krenuti od vakum pumpe pa sve do el. ventila i od el ventila do turbine. Može iz više razloga da ne vuče, da li ste radili dijagnostiku ?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh