Problem sa zadnjim amortizerima

c311

New member
Lijep pozdrav članovima.

Imam problem sa skidanjem zadnjeg amortizera na citroenu c3 1.1 44kw 2004.

Ovako, gornji vijak sam skinuo bez problema te je preostalo za skinuti i donji vijak amortizera. Moj problem nastaje tu da je vijak vjerojatno zapekao i nikako ga ne mogu odsrafiti. Skinuo sam maticu i probao ga nabiti van i on nikako ne izlazi. Probao sa wd40, brenerom, sipkom ga odvrnuti no nikako neide. Molim vas za savjet dal da ga pokusam izbusiti pa nekako izvaditi i uzeti sa autootpada nove. Hvala unaprijed
Evo i slike
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

nero81

Active member
Donator foruma
Ako ga izbusis ces mozda jos gore napravit jer ga neces imati za sta stisnut za odvrnut. Ako mjenjas amortizer probaj njega ispilit sa fleksericom pa ces moc bolje uloviti vijak.
 

c311

New member
Ako ga izbusis ces mozda jos gore napravit jer ga neces imati za sta stisnut za odvrnut. Ako mjenjas amortizer probaj njega ispilit sa fleksericom pa ces moc bolje uloviti vijak.
Stvar je u tome da je matica odvijena s te strane i u pravilu i ga trebalo samo izbiti van i on bi morao izac al eto negdje je zapeklo i kolko god pokusavao jednostavno ga ne mogu izbit van , a s druge strane pokusano i udarnim odvijacem , brenerom i polugom ali bez uspjeha.
Hvala na savjetu svakako
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Taj vijak ide kroz cijeli most? Ako da, onda otpili glavu, stavi nekakvo šilo na hilticu i izbij ga.
Ali provjeri da nešto nije napeto, tipa radi opruge.
 

c311

New member
Momci da probam prvo s fleksom odrezat amortizer i pritom pazit da ne ostetim vijak ili da odmah idem na rezanje glave vijka? Hvala vam na savjetima
 
Na vrh