Problem sa svijetlima

zacko

Member
Pozdrav.
Kao sto naslov kaze imam problem sa dugim svijetlom na xsari. Zna mi se dogodit kada blendam da mi se duga svijetla ne ugase nego ostanu radit. Cak i kada ugasim auto ostanu upaljena, tada moram dignut klemu i ostavit tako jedno 10-15 min i poslije toga je sve ok. Da li netko zna sto bi moglo biti?
 

Randy5

Active member
Vjerojatno ručica uz volan. Stara boljka Xsare i, pretpostavljam, C5 prve generacije. Pretraži stare postove, ima tema o ručici. Ja, na žalost, nisam još riješio problem, ali kod mene se manifestira paljenjem oborenog svjetla, što sam "riješio" paljenjem dnevnog svjetla na dijagnostici, s tim da mi "blicanje" ne radi kad je prekidač u položaju ugašenih svjetala.
Jako je loše riješena štampana pločica odn. kontakti, trebalo bi izraditi novu i ubaciti ju u ručicu, čime se na žalost nitko od električara ne želi zafrkavati.
 

sir.Oliver

Well-known member
koliko je velika ta pločica ? i što se to dešava na njoj , pa otkazuje poslušnost ? čisto kopirati tu pločicu nije teško .... jedino bih trebao znati na čega posebno obratiti pažnju ... ( tanak vod , loša komponenta ) .... a ni sama izrada nije problem .... HCl + H2O2 rešavaju stvar ... naravno i laserski štampač
 

Randy5

Active member
U temi "Ručica svjetala" na 4. stranici sam stavio slike kako izgleda štampana pločica. Ipak, pregledavajući stare teme vidio sam u temi "Kratka svjetla stalno rade" da je kolega na kraju riješio problem s relejima?
 
Na vrh