Problem sa robot menjacom. C4 1.6 HDI

Nužno

New member
Pozdrav,

Molim za pomoc.
Robotic Menjac ne zeli da ubaci u brzinu, tek posle mnogo pokusaja ubaci i cim se zaustavi negdje, odma sam vrati u N i sve tako. Sve sam zamijenio osim robot racunala. Mislim da je problem negdje u pumpi, ali ne mogu da nadjem tocno sta je problem.

Greske koje prijavljuje su: P1800, P0944, P0956, P0949, P0868, P1394.

Hvala
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Da li je kvačilo pregledano? Kod pumpe treba proveriti elektromotor koji hoce da crkne, ja sam ga menjao pre 2 godine. Da li je proveren selektor brzina? Ručica iza volana, i bitno je da se koristi Lexia, jer one generičke hoce da prijave grešku hidro bloka, a u stvari je greška u selektoru.
 

Nužno

New member
Sve sam to pregledao i radi. Menjac jedino ne ubacuje u prvu dok stoji auto. Kada auto se krece, onda odma ubaci u prvu, a sve ostale rade normalno. Isto kada je samo kontakt upaljen, ubacuje u prvu normalno. Takodje dok auto miruje, nece da ubaci u R, tek kada me neko gurne unazad, tada ubaci i u R.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad das komandu da prebaci u prvu, on je vec prebacio. Samo hidraulika drzi kvačilo stisnuto. Ako dobijes informaciju na ekranu da je prva brzina, a nece da krene, onda kvačilo se ne vraća. Nabrojao si greske koje ima, sta ti na ekranu izbacuje? Samo gearbox gresku ili još nešto? Da li je uradjena kalibracija menjača?
 

Nužno

New member
Kad das komandu da prebaci u prvu, on je vec prebacio. Samo hidraulika drzi kvačilo stisnuto. Ako dobijes informaciju na ekranu da je prva brzina, a nece da krene, onda kvačilo se ne vraća. Nabrojao si greske koje ima, sta ti na ekranu izbacuje? Samo gearbox gresku ili još nešto? Da li je uradjena kalibracija menjača?
Dam komandu, a on ubaci u prvu i odma izbaci, znaci posle komande na ekranu pise 1 i odma posle N. Onda ja ubacim u N, pa u A i sve tako 20ak puta dok ne ostane na ekranu 1, tada radi dok ne zaustavim auto. Izbacuje samo gearbox fault i services. Ne mogu da uradim kalibraciju zbog greske. Po meni problem je u tlaku, nema dovoljan tlak da salta. Ono zujanje pumpe se jako kratko cuje, ne kao prije kvara. Npr. prije je zzzzzzzzzzz, sada zzz zzz zzz zzz
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pogledati elektromotor hidraulične pumpe. On stvara pritisak u hidro bloku. Da li sam to resavas ili je auto kod majstora? Mozes li napisati osim broja greske, sta dijagnostika kaze? Na menjacu imas i dva solenoida, jedan za šaltanje gore drugi za šaltanje dole.
 

Nužno

New member
20220605_180331.jpg20220605_180322.jpg20220605_180309.jpg20220605_180245.jpg20220605_180222.jpg
Pogledati elektromotor hidraulične pumpe. On stvara pritisak u hidro bloku. Da li sam to resavas ili je auto kod majstora? Mozes li napisati osim broja greske, sta dijagnostika kaze? Na menjacu imas i dva solenoida, jedan za šaltanje gore drugi za šaltanje dole.
Mislim da sam objavio sve greske, sa mobitela objavljujem, pa mi je malo teze. Rjesava majstor i ja, jer ne mozemo da nadjemo tacno gdje je problem. Provjeravam sve sta ste napisali, pa Vam javljam. Hvala
 
Na vrh