Problem sa pokazivacem goriva, Help!

Anel

New member
Naime imam Citroen c4 hdi 92ks, i jucer sam nasuo dizela za otpilike 100kn, na board komp je prije sipanja pisalo da moze preci jos 50km sa toliko goriva, nakon sto sam nasuo gorivo, razina goriva je ostala ista, cak i broj kilometara koliko mogu preci je ostao isti, zatim sam otisao jos da dospem goriva na drugu benzinsku medjutim nije se promjenilo, danas sam vozikao auto okolo i dalje mi je upaljena lampica kao da je auto na rezervi i sad tamo gdje je pisao da mogu preci 50km sad stoje samo 3 crtice.
Da li je neko od vas imao slican problem, i moze li neki savjet sta da uradim? Razmiljao sam da skinem kleme s akumulatora da se auto "resetira" ne znam da li bi to pomoglo, ali ne znam kako da kodiram kljuc nakon sto skinem kleme, bojim se da ce se nesto poremetiti... hvala unaprijed na odgovorima bio bih vam zahvalan poz:)
 

Citruss

New member
Naspi pun rezervar... Dobro je zbog mnogo stvari... Prvenstveno zbog pumpe goriva... Mislim da nemas problem I da ce se plovak brzo vratiti u normalu...
 

Anel

New member
kako mislis da resetiram board comp? auto sam kupio prije mjesec dana pa i nisam pohvatao bas sve, mislis na prekidacu za brisace da drzim gumb?(to sam vec uradio):hm:
 

akiaki

New member
Meni je to napravio nakon sto sam ulio jedno 20 litara goriva...
Nakon toga su mi u servisu napravili upgrade softvera i to se od tada nije ponovilo...
Malo je glupo slozeno, jer ako auto ne skuzi da je uliveno gorivo kao da nikada ne provjerava stvarno stanje u rezervoaru...
Ako ti netko popali benzin iz rezervoara ti ces se voziti sa punim tankom dva km i ostati bez goriva?!
 

Silentshoot

Active member
Napuni ga do vrha,pa će ti proraditi sve...ako učestalo točih za 100kn onda se zna to dogoditi, šokiraj plovak s 50 litara pa će biti ok...
 

akiaki

New member
Na njemu je nemoguće popaliti gorivo,samo tako.
Ma nije bitno, čisto glupost da ne provjerava barem kod svakog paljenje količinu goriva!

Vozio sam se sa 20 litara dizela ne znam koliko dana a ovaj non stop pišti da je prazan...
 

Anel

New member
Hvala vam na odgovoru I prijedlozima, sokirao sam plovak napunio do vrha I sad radi :) najjeftiniji moguci popravak, a vec jedan majstor je rekao da bi trebalo.mijenjati plovak, pa senzore uglavnom odlicno :) :cool:
 

Citru

New member
ponisti si BC malo cesce a ne da ti dolazi do krajnjih 9999km...ili skini klemu i vrati ju nazad, to sam ja radio na C3 kad se znao izgubit
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ako ostaviš auto da radi i naspeš gorivo stiltat ćeš komp meni se ista stvar desila
Točno tako. Uvjek ugasiti auto pa sipati i sve ok!
Kod kolege je se zablesirao također kad je bio na rezervi pa ga je dolio možda 10L. nije ništa pokazivao točno. Kasnije je skužio da kad je ugasio auto je vratio ključ u položaj kontakta tako da mu nastavi svirati glazba društvu u autu.
Poslje je dodao još 10L. sa skroz ugašenim autom i komp proradio.
Jedino kad je auto potrošio večinu rezerve onda se dešava da malu količinu ne očita zašto:confused:
ali Ako ga šokiraš punim rezervoarom odmah cvrkuče mjeri, ali i troši:p
 

Citru

New member
Al ipak je to malo glupo. Mora biti bug u softveru. Pricao sam s poznanikom koji vozi drugu marku. Toci sa kljucem u dzepu, kljucem u bravi, sa upaljenim autom itd i nikad nije imao problem. Auto svaki put ocita razinu goriva
 

akiaki

New member
Javi se u servis i napraviti će upgrade softvera, bar su tako meni, no nije mi se dalo isprobavati da li radi jer i meni dok je bio kontakt nije zabilježio punjenje.
Na servisu su rekli da su upgreadali softver i da će biti u redu dalje ali velim, nisam probao. Glupo je složeno to da uopće softver ne provjerava količinu goriva, to sam već napisao. Vozio sam preko 400km sa pištavim upozorenjima svaki dan da nema goriva...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kad mi dođe do zadnjeg polja ga natočim punog i sve čita. Jedino mi 'nije jasno zašto mi sve i potroši što naspem:confused::D
 

Randy5

Active member
Meni se isto jedanput dogodilo da natočim desetak litara u Xsaru pa sam već mislio da su me oni na pumpi prevarili, da sam "natočio" zrak, šta li. Kazaljka se nije ni maknula. Vratio sam se na istu pumpu, dotočio do vrha i računica je pokazala da je sve u redu, kazaljka je pokazivala puni rezervoar, nikakvih problema. Pošto ja nemam kompjuter u autu pretpostavio sam da mi je samo plovak zapeo.
 
Na vrh