Problem s zaključavanjem

srky333

New member
Pozdrav, tražeći rješenje problema koji imam na forumu sam naletio na ovu temu.
Naime imam Citroen C4 coupe 1.6Hdi 2005. i danas mi se desila situacija da kada uparkiram automobil i pokušam da zaključam daljinskim ne mogu, čuje se signal kao da je zaključano i onda posle manje od sekunda kao da je ponovo otključano, naravno ni žmigavci ne reaguju. Mogu "mehanički" ključem da zaključam vozačevu bravu ali suvozačeva ostaje otključana. Dakle u automobil se i posle zaključavanja vozačevih vrata može ući na suvozačeva vrata. Na daljinskom imaju 3 gumba i pritiskom na srednji na kome se nalazi paljenje svjetala dešava se to da se svjetla normalno pale. Na kompjuteru pokazuje da su lijeva vrata otvorena iako nisu, u toku vožnje se to skloni ali na instrument tabli svjetli malo auto kome su otvorena sva vrata i čuje se pištanje. Vidim da ste Vi diskutovali na sličnu ako ne na istu temu, pa mi molim Vas objasnite o čemu se radi i da li je rješenje jednostavno i koliko košta?

Hvala! Pozdrav!
 

webchief

New member
Ili je prekidač na vratima otisao ili se negdje odvojio spoj. nema sta drugo.

ako ti je snijeg ovako veliki kao i kod mene, probaj lupiti malo jače, meni je na starom autu "zamrzao" na vozačevim vratim i dok ne lupim dobro priakzuje da su otvorena, kad sam dosao kuci i ostavio ga u garazi 2-3 sata dosao sam sve je uredno.
 

srky333

New member
Hvala na odgovoru, prije da je prekidač jer ovde nema snijega :) Interesovalo me je samo u suštini šta može biti i da li je skup kvar :)
 

igor

New member
Nije jeftino rabljena brava s ispravnim senzorom detekcije otvorena ili zatvorena vrata košta cca 450 kn, toliko sam ja za nju dao preko njuškala.
 

zulufer

Active member
Pozdrav momci!

Da malo aktiviram temu.

Tast se poslužio autom (C4 1.6 VTI, 2012. godište) i kad je čekao suprugu bilo mu je dosadno pa mi je išao poriktati sat, pošto ja još nisam :eek::eek: i u tome prćkanju sat je nariktao ali je i nešto promijenio što meni ne odgovara.

Kad otključam auto, signaliziraju žmigavci, rasklope se retrovizori i čuje se zvuk otključavanja ali se otključaju samo vozačeva vrata. Da bi otključao sva ostala i gepek moram još jednom pritisnuti tipku za otključavanje. To se po uputstvima zove selektivno otključavanje ali mi ne odgovara i ja bih na normalu ali ne znam vratiti tu opciju. Pri zaključavanju se jednim pritiskom zaključaju sva vrata. Radi se o ključu sa dvije tipke. Ima li tko ideju?
 

Cutac

Prèkaroš
Napamet pisem menije, ali trebalo bi biti dosta precizno.
Vehicle configuration, ease of access ili nesto u tom stilu, selective unlocking ili driver unlocking.
Samo prodji kroz menije konfiguracije i budes nasao, hvala bogu, c4 ima tri stvari za podesiti...
 

sir.Oliver

Well-known member
a sad da ja pitam ogledom tih gumbića ( miktotastera ) na ključu .... možeš li mi slikati unutrašnjost ključa ( da vidim koji su mikrotasteri upotrebljeni ) . radio sam zamenu tih mikrotastera barem na stotinjak različitih ključeva . počelo je ključem od mog vlastitog Signuma , pa onda redom , astre , vectre , zafire .... pa čak i fordovi , renaulti , .....
 
Na vrh