C5 Problem s podizanjem

belmondo

Member
pitanje za profesionalce: c5 2.0.hdi 110ks 2001, šasija 76029983

da li ima veze sa hidra .pumpa H1 kojoj na svaka par dana pregoreva osigurac od 40A sa:

- reparacijom zadnjeg trapa-tockovi stoje malo nagnuti u X prema unutra (sta sve ide od delova) -cena /eur?
- zadnji regulator visine-cena/eur?

ili je ipak pumpa? da odradim ovo, pa na kraju da vidimo dali ce pumpa H1 izdrzati?

ili da ga oglasim na prodaju..mahina je na 311000.km, ne trosi ulje i radi ko bonbona, zadovoljan bas trosi malo prosek/zima 7.L :whistling:

pomozite!
 

Lakii

Well-known member
To sto ti kotaci idu na / \ isto moras rijesiti!
Otisli su ti lezajevi zadnje ruke.
Na pumpi ti je otislao blok napajanja.
I, po ovome sto pises regulacija visine zadnjeg kraja ne radi?
Prvo sredi lezajeve...
 

belmondo

Member
nabavil sam polovnu pumpu H1 140EUR, koliko je vremenski potrebno zameniti pumpu u radionici, i kojim redom sve to ide? dali se istaka LSD ulje? dali moze i bez dijagnostike da se postavi?:(
 

belmondo

Member
polovna pumpa postavljena, sve radi kako treba, osigurač ne pregoreva!
Hvala Svima, poceo sam sam sa sobom da razgovaram niko me konstatuje!
Opet plovi ladja C5! Kad bih imao lovu kupio bih noviji C5 HDI 2.0...2009-08...Taman kad padne cena za 7-8 godine na 3000 cigle kupujem!:angel:
 

belmondo

Member
Ovlašćeni Citroen servisi - cela Srbija je pokrivena mrežom servisa za Citroenova vozila u kojima ... SVILENI. Drenovac Pojate 035-545-379
 

Konrad

New member
ne znam bez dijagnostike...ali ja inace radim kako je proizvodac rekao da se radi...

inace kad stavis novu pumpu, nasipas ulje do blizu vrha posude, stavis na posudu cep s ventilom, uzmes manometar i nabijes malo zraka u posudu da napravis pritisak, spojis aukumulator i u vecini slucajeva se pumpa sama aktivira i lakse povuce ulje kad ima pritiska u posudi nego kad samo nasipas ulje

kasnije se nekoliko puta napravi odtlacivanje da sav zrak izade iz sistema i gas...
 

belmondo

Member
verovatno je tako uradjeno,ali majstor u mom gradu nema dijagnostiku! pomogao je gore navedeni servis preko mob.
-ostalo mi je jos reparacija zadnjeg trapa 70eur+ ruke , ulje i filteri(vazduh i ulje) na leto 30eur, i 2.zimske savine gume po 48 eur na jesen:twisted:

ulazem najosnovnije zbog bezbednosti!(ovo je sve made in turkey) najjeftinije!
 
Na vrh