Problem s paljenjem auta

Dalibor

Dado Tornado
daleki pokušaj ali - možda su skidali klemu s akumulatora prilikom limarije, pa je nisu vratili kak treba tj. stegnuli
 

Randy5

Active member
U principu nijedna mašina koja ima razvod ventila preko zupčastog remena ne bi se smjela paliti na guranje jer postoji mogućnost da isti preskoči. Ali ima većih znalaca na forumu od mene...
 

Hrvoje Marin

Active member
U principu nijedna mašina koja ima razvod ventila preko zupčastog remena ne bi se smjela paliti na guranje jer postoji mogućnost da isti preskoči. Ali ima većih znalaca na forumu od mene...
hvala, novi osigurač 25A i to je to za sad. :p
 

popipop

New member
C3 ne pali, ali vergla

Pozdrav svima,
Imam Citroen C3 2003 godište. Do jučer je normalno vozio i palio i daljinski je normalno radio. Jučer da ću otići doma i daljinski za otključavanje ne radi (morao sam staviti ključ u bravu) i sjednem da upalim auto i ništa. Auto ne pali, normalno vergla, sve lampice se upale i rade jedino neće upaliti.
Provjerili smo akumulator - sve je ok. Ima neko ideju što bi moglo biti? Da auto je 1.6 benzinac.
Hvala :)
 

popipop

New member
re: C3 ne pali, ali vergla

jel ti izbacuje kakvu poruku na ekranu? jesi probao paliti s drugim kljucem?
Nažalost nemam rezervni ključ. Nakon što sam odspojio plus sa baterije mi se uključio na ekranu eco mode i titra mi baterija od akumulatora. Ali plus sam na akumulator dobro spojio.

Nažalost nemam rezervni ključ. Nakon što sam odspojio plus sa baterije mi se uključio na ekranu eco mode i titra mi baterija od akumulatora. Ali plus sam na akumulator dobro spojio.
Iskreno ja sam sumljao na kod u ključu da se izgubio, ali ne znam dali to može napraviti da auto ne pali?
 

Konrad

New member
re: C3 ne pali, ali vergla

ako izgubi kod nece upaliti auto, moguce da ti je krepao kljuc, nista cudno za C3, krepa kljuc i nece auto upaliti, to se moze vidjeti dijangostikom u parametrima da li kljuc salje kod, da li ga BSI prepoznaje itd...
 

popipop

New member
re: C3 ne pali, ali vergla

ako izgubi kod nece upaliti auto, moguce da ti je krepao kljuc, nista cudno za C3, krepa kljuc i nece auto upaliti, to se moze vidjeti dijangostikom u parametrima da li kljuc salje kod, da li ga BSI prepoznaje itd...
Jučer mi je došao pogledati neki mehaničar. Kaže da je nekakva pločica koja čita kodove, a nalazi se ispod volana riknula. Treba staviti novu
 

deda

New member
re: C3 ne pali, ali vergla

Slušaj Teca,kod C3 često krepa kljuć,pogotovo ako je netko čačkao po njemu,kako nemaš rezervni,gdje ti je?
 

d3000

New member
Re: C3 ne pali, ali vergla

Točno taj problem sam imao osobno nekoliko puta.
Bila je stvar u ključu , odnosno kodu.
Auto vergla ali neće upaliti.
Par puta sam ga zaključao/otključao i proradilo je.
Na netu sam našao da im to nije rijetka pojava da taj kod zašteka.
Našao sam čak i upute da je najbolje prilikom zaključavanja / otključavanja otvoriti i zatvoriti vrata.
 
Na vrh