Pretvarači hrđe i zaštita od hrđe

visaluteju

Well-known member
Preporuka sredstva za pretvaranje hrdje i zastitu od iste?

Skoro je ivan pisao sta on koristi a ja sad nikako da nadjem

Mislim na ona sredstva kojima se premaze ili posprica povrsinska hrdja a onda se to pretvori u neku smjesu pa sprijecava dalje hrdjanje

Spominje se često a mislim da je ok da postoji ovako u posebnoj temi...

Skoro sam ugledao malu hrdjavu parnicu na spoju krova i sajbe, znate onaj utor - udubljenje gdje su nekad i neka auta imala lajsnu a iz nekog razloga vise ne ide, ugl nepristupacno za ista uraditi a dugacka je mozda 5 mm pa ne bi da se siri jer se tu voda i snijeg lako zadrzava i takvo neko sredstvo mi djeluje odlicno za to
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prebaciti ću u temu kasnije, moja preporuka ti je Brunox epoxy, nabavljam s eBaya, malo je skuplji, ali se za sada pokazuje opravdanim.
 

Cutac

Prèkaroš
Neofer iz Bauhausa, dokazan na VTS-u i na c4. Mislim dokazan, treba proci 7 godina da se vidi jel sluzi svrsi.
 

bono

Active member
pročitao ovu temu prije par dana pa se raspitao malo u okolici. kolega s posla prošli tjedan dao auto da mu to napravi i platio 1000kn inače je jeftinije al je trebalo nešto malo krpat.
danas pitao lokalnog mehaničara i nek to ne radim na novom autu (8god -207tkm) jer ću uništit ono što je tvornički zaštićeno . a onda 5min kasnije zaustavio se kod autolimara. dao mi kontakt da se najavim da digne auto i vidi u kakvom stanju. onda može dati neku ponudu. hoću najavit ću se. baš me zanima. htio bi to preventivno uraditi 😀
 

Cutac

Prèkaroš
Nema se šta uništiti. Skine se sve trusno i tada lak koji ostaje na limariji je zdrav, a ako se sve zaštiti, nema kako krenuti hrđati.
Evo, meni će limar sve konverterom riješiti prije stavljanja zaštite. A dobar je, najbolji u široj okolici.
 

bono

Active member
bio danas kod limara. ima puno posla pa nismo digli auto. radi s nekim dimitrolom i bitumenom (motip) vosak, ne razumijem se baš u te preparate. komplet cijelo podvozje sve što se može očistiti i kasnije zaštititi i zapuniti/konzervirati voskom. cijena 250-300€. auto je barem jedan dan kod njega.
 

Cutac

Prèkaroš
Zato je preporuka svake 3-4 godine skidati i nanovo stavljati.

Iako, ovaj Wurth koji je sad na VTS-u bi trebao trajati 10+ godina, tako Wurth kaže. Vidjet ćemo, jedan dan možda pređem preko rupe i most ostane u njoj.
 
Na vrh