Preporuka za amortizere

sirko6499

Member
Pozdrav, kupujem nova 4 amoetizera za xsaru 2003 1.4 hdi jer su stari mrtvi. Ne znam da li da uzmem sachs, monroe ili nesto trece pa ako netko ima iskustva svaka preporuka bi mi dobro dosla. Najbitnija mi je udobnost, da auto bude sto mekse.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nećeš tu puno dobiti sa novim amortizerima, mislim svakako je udobnije sa ispravnim, al neku razliku u mekoći ne očekuj.
Najviše tu možeš napraviti sa čim manjim felgama i mekšim gumama.
Kod zamjene amortizera u pravilu tražim KYB
 

Doomsday

U prolazu...
Točno kako ti ivan kaže, Kayaba (KYB) su odličan izbor...

Za starija, jeftinija vozila kad tražiš zamjenu za tvorničke, Sachs ili Monroe i nisu neka srića, početne modele im radi neko deseti, a skuplji su nego kyb...

A za udobnost, opet ti dobro Ivan kaže, najmanju felgu i najmesnatiju gumu koja je homologirana za auto, osim šta je vjerojatno i povoljnija, bit će i udobnija...

A za litnje gume, lipo Uniroyal, drži, malo se više troši, ali glavu čuva...

Valjda...

:D
 

sirko6499

Member
Ma najveci mi je problem s ovim starim amortizerima sta auto ne drzi vise cestu ka prije, lupa preko neravnina, originalni su sva 4 ali imaju 200 tis km a i kilometrazu sam vraca par puta :D . Pri odabiru amortizera mi je bitno da su novi i ako postoji neka razlika izmedju tvdih i meksih uzeo bih mekse. Al svakako mislim sa ih sto prije moram zamijeniti jer ovi su ocajni. Ako je neko ima slicnih iskustava koristilo bi mi da podijeli ovdje, fala puno
 

Memphis

Active member
Pozdrav, kupujem nova 4 amoetizera za xsaru 2003 1.4 hdi jer su stari mrtvi. Ne znam da li da uzmem sachs, monroe ili nesto trece pa ako netko ima iskustva svaka preporuka bi mi dobro dosla. Najbitnija mi je udobnost, da auto bude sto mekse.
Sachs ... može i KYB al ona je dosta tvrđa
 
Na vrh