Preklapanje retrovizora

Milosh

Test
@ Pankoz: potpuno se slažem.

Postoji još jedna stvar koju su mogli bolje napraviti, a to je da se može samo gepek otključati i da se može auto zaključati kad je gepek otvoren.

njihov posao je da preklapaju.
Da, kao što je posao benzinaca da ne miješaju ulje i antifriz, kao što je posao THP motora da radi, kao što je posao DPF-a da se redovno regeneriše, i tako dalje.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na severu Vojvodine ume da bude dosta hladno i zavejano,sa puno snega i leda,što predpostavljam da nije slučaj u Opatiji,gde je klima definitivno mnogo prijatnija .
Ma bio je on par godina po Zagrebu, u brdima i na snjegu je redovno... i bilo je situacija da teže otvara, ili mu ja pomognem. Ali nekako mi se neda sekirati oko njih. Dok rade rade, ako crknu dobiti će nove :D

Ali kao dio opreme sam se skroz naviknuo na njih. Kad vozim neki drugi auto, čudno mi je kada ne zatvori retrovizore sa zaključavanjem :D
 

Mirage

Well-known member
@Milosh ma čisto me zaboli pa ako je sve na autu Zak... neka ga neprave. Ja sam kupio auto s preklopivim retrovizorima i to rade kad se pokvare ja ih pošaljem u citroen preporučenom poštom.

Auto nema mogućnost gašenja preklapanja onda je netko tamo pametan u citroenu izračunao da se ono mogu preklopiti xyz puta na -20 do +40.

U ostalom opremu koji imam želim koristiti a ne isključivati.
 

diegos

Well-known member
Pa zar nije besmisleno da se svaki put retrovizori njakaju sa tim preklapanjem :doh: .Ovako lepo ako je negde gužva ili su parkinzi tesni,pre nego izađeš iz auta lepo mu daš komandu na dugmence i on sam preklopi retrovizore.
Slazem se skroz... imam na drugom autu da rucno pritisnem gumb za preklopiti/otvoriti. Pa ih preklopim samo kad treba, a uglavnom ne treba :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
I ja bih da ih mogu iskljuciti i ukljuciti sam al staje tuje! Izprva su me iritirali, al sad sam navikao! Vidis jel auto otkljucano il ne, a cini mi se da je sam mehanizam prilicno kvalitetno odradjen!
 

Milosh

Test
@Milosh ma čisto me zaboli pa ako je sve na autu Zak... neka ga neprave. Ja sam kupio auto s preklopivim retrovizorima i to rade kad se pokvare ja ih pošaljem u citroen preporučenom poštom.

Auto nema mogućnost gašenja preklapanja onda je netko tamo pametan u citroenu izračunao da se ono mogu preklopiti xyz puta na -20 do +40.

U ostalom opremu koji imam želim koristiti a ne isključivati.
Drago mi je zbog tebe, ali malo ljudi ima privilegiju da može razmišljati tako kao ti.
 

thenoise

Member
Kad smo već kod preklapanja retrovizora...
Na mojoj vozilici se kod preklapanja retrovizora čuju kao zupčanicida stružu jedan od drugog. Ako je uopće taj sistem za zupčanike. Kao da malo zapinje nešto.
Znači ne ide odo glatko zzzzzz, nego zkzkzkzkkzkz.
Inače nema nikakvih problema pri sklapanju, odradi se ta operacije do kraja.

Da li se taj mehanizam može negdje podmazati možda?
 
Na vrh