Preklapanje retrovizora

Pankoz

Active member
Da li postoji način da se isključi automatsko preklapanje retrovizora prilikom otključavanja i zaključavanja sutomobila?
 

Pankoz

Active member
Ako se putem dijagnostike isključi preklapanje retrovizora po otključavanju vozila,da li se retrovizori posle mogu ručno preklopiti putem komande na dugme koja se nalazi na vozačkim vratima (kod kursora za podešavanje retrovizora)?
 

Cutac

Prèkaroš
Na c4 se ne može ni na prvoj ni na drugoj generaciji.
A pretpostavljam da je Picasso sličan, ako ne i isti po tom pitanju.
 

Pankoz

Active member
Ako je stvarno tako,onda je baš glupo da ako se dijagnostikom deaktivira preklapanje,ne može više ni ručno po potrebi da se preklope.
 

emil111

Member
Na mojem Picassu se preklapaju automatski i rucno na vratima,znaci mogu voziti sa zatvorenim i naravno otvorenim retrovizorima,super je to kaj recimo kad idem u automatsku praonu zaklopim ih i briga me
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Jel se može namjestiti da se otklope retrovizori tek kada se stavi ključ u bravu? :thinking: To bi bilo idealno, jer glupo je kad ideš samo po nešto skoknuti do auta, da se cijelo vrijeme sklapaju i otklapaju retrovizori...makar je fora :D
Mislim da to prijatelj ima na Renault Megane-u 2014.?
 

Pankoz

Active member
Baš juče mi je majstor preko dijagnostike deaktivirao automatsko preklapanje retrovizora prilikom otključavanja i zaključavanja automobila.Sada mi se retrovizori zatvaraju samo na ručnu komandu preklapanja.Tako ću izbeći eventualne neprijatnosti zimi kad baš dobro poledi napolju.
 

diegos

Well-known member
Iskreno, ne vidim razloga da ne može...trebalo bi samo isprogramirati, jedino mi se čini da nije tvornički predviđeno...
E ne bih znao, ali ima tu ekipe s dijagnostikama i ako kazu da ne moze, ja im vjerujem :D Sigurno da bi se moglo nekim dubljim programiranjem, ali koliko mi je poznato, nitko se nije time zabavljao. Možda da pitaš nekog tko se bavi chip tuningom ili sl.?

@Pankoz to je i najbolja opcija po meni ;)
 

Pankoz

Active member
Pa zar nije besmisleno da se svaki put retrovizori njakaju sa tim preklapanjem :doh: .Ovako lepo ako je negde gužva ili su parkinzi tesni,pre nego izađeš iz auta lepo mu daš komandu na dugmence i on sam preklopi retrovizore.Ti motorčići što stalno rade sigurno da imaju neki svoj vek trajanja,a ovako se sigurno produžuju.
Pitao sam i da se deaktivira automatsko aktiviranje ručne kočnice po gašenju vozila,ali to ne može da se odradi.Pre se i moglo,ali zbog bezbednosti ta opcija više ne može da se otključa dijagnostikom (tako mi je objasnio majstor iz Citroenovog servisa).
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa zar nije besmisleno da se svaki put retrovizori njakaju sa tim preklapanjem
Meni niti najmanje. Jedna od najdražih dijelova opreme.

Uvijek mogu biti siguran dali je zaključan ili ne... vidi se sa parsto metara, samo bacim oko na retrovizore.
Meni rade već +11g, +220tkm bez ikakve greške dan i noć, otvori/zatvori
 

Pankoz

Active member
Na severu Vojvodine ume da bude dosta hladno i zavejano,sa puno snega i leda,što predpostavljam da nije slučaj u Opatiji,gde je klima definitivno mnogo prijatnija :).
Ja sam na Opel Astri J isto imao funkciju preklapanja retrovizora,ali koliko se sećam nisam imao potrebu više od 20-30 puta za 4 godine da ih preklapam.Parkiram kući u svom dvorištu,tako da mi je totalno bespotrebno da se svaki dan i to po nekoliko puta otvaraju-zatvaraju.
Elem,lepa je to opcija i fensi to izgleda ali kontam da kad tu nešto zariba,nije baš prijatno,pogotovo ako ostanu zatvoreni na unutra,a ti trebaš da kreneš kolima na put.
 

Mirage

Well-known member
Moj berlingo ima retrovizore od dva kvadrata i što kaže Ivan preklapanje je zakon. Neka mrznu i kod mene je zima dobra njihov posao je da preklapaju.
 
Na vrh