Prednje zarulje svjetala

Marko89

Member
Pozdrav svima.
Pitanje, zasto mi svakih 4 do 5 mjeseci crkne zarulja od svjetala? Kupovao sam u lidlu za nekih 5 ili 6€ zarulje pa sam kupio i skuplje za 30€ ali ipak pregore ili sta vec nakon kazem 4 do 5 mjeseci
 

Doomsday

U prolazu...
2 stvari možeš napraviti, tj. otići u električara i napraviti, provjeriti ispravnost reglera jer je moguće da napon jako varira i uništava žarulje, i promijeinti grla u keramička, jer moguće da izgaraju i loš kontakt uništava žarulje...

To bi trebalo sredit problem...

Valjda...

:D
 

Marko89

Member
Philipsove sam zadnje probao, isto drzale oko 5mj samo, 30€ dvije zarulje, a da i pozicija je riknula, primjetio sam danas kod promjene. Nista hvala na savjetu, ici cu elekricaru
 

diegos

Well-known member
Mislim da ti nema pomoci, na citroenima zarulje kratko traju jbg... Ja sam probao i skupe i jeftine, traju isto, tako da sad kupujem samo najjeftinije, tipa 14kn cca
 

Cutac

Prèkaroš
Provjeri grla, meni su P21/5W dnevna trajala po dva tjedna dok nisam izbrusio limiće u grlu i sad traju od lanjskog ljeta.

Uzmi neki šmirgl papir tipa P800, ali tanki i jedan listić oblikuj tako da možeš ugurati u zarez u grlu(ubodne žarulje su, jel?) i malo pobrusi jednu, drugu stranu na oba pola(ili sva tri ako je H4). Onda isperi kontakt sprejem(Motip M505 je dobar) i vidi hoće li biti bolje.
 

Doomsday

U prolazu...
Kako rekoh, stavit kvalitetna keramička grla...

Plastična grla od H7 se zbog temperature i godina ne isplati pokušavat sredit...

Najčešće se i razmrve kad kreneš pokušavat...

Valjda...
 

DS9

Active member
Pozdrav svima.
Pitanje, zasto mi svakih 4 do 5 mjeseci crkne zarulja od svjetala? Kupovao sam u lidlu za nekih 5 ili 6€ zarulje pa sam kupio i skuplje za 30€ ali ipak pregore ili sta vec nakon kazem 4 do 5 mjeseci
Na mom c3 1.4 hdi iz 2006. sam za desetak godina koliko je kod mene probao nekoliko H7, od standardnih osram, valeo, general electric i još neke čijih se imena i ne sećam. Trajale bi uglavnom par meseci. Onda sam počeo da koristim Osram Ultra Life i od tada mi bitno više traju, uglavnom doguraju do oko godinu dana. Njihova cena je oko desetak evra za par.

https://www.osram.com/ecat/ULTRA LIFE-Halogen headlight lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_1056961/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_1013618/

Mislim da ti je tako nešto jedina opcija za c3 ukoliko želiš da duže traju, jer koliko sam video za standardne je i pet meseci puno kada se stalno voza sa upaljenim svetlima.
 

Marko89

Member
Super hvala svima na savjetima, a mislim da cu onda ipak i dalje mjenajt kad riknu posto sam u njem a ovdje mehanicari nisu bas jeftini a zarulje cu kupovat u lidlu, 5€ cheli set kosta i dobro
 
Na vrh