Pozdrav

Thonchek

New member
Pozdrav svima! Antonio iz Zagreba, položem upravo B kategoriju i planiram kupiti C4 kao prvi auto. Ima li ga tko? Kakva su iskustva?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Pozdrav svima! Antonio iz Zagreba, položem upravo B kategoriju i planiram kupiti C4 kao prvi auto. Ima li ga tko? Kakva su iskustva?
Dobro nam doša!
Baš ću ja prodavati svoga. Ako ovi ne zatvore županije ka šta Cutac Cutac najavaljuje. :)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
a zato se gumeni tepisi za džabe nabavljaju 😂
Da. Iša san ga oprat i vadim originale, a ono doli, otkako gospođa vozi više, točno ispod pedale gasa rupa 2-3 cm - od štikle. Još se ja čudim kako voda brzo isparava iz kadice. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Dobar odabir, imaju neki po nekolika komada
C4 I kilavije sastavljen izvana i iznutra, lošiji materijali, ali više fora(ok, ravnam se po VTS modelu, nije baš fer usporedba)
C4 II daleko kvalitetnije sastavljen, pogotovo interijer, tiši, generalno bolji
Ali je C4 II bio populariniji kod rentacarova i veća je šansa da kupiš izraubani grob.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
@
Tanaja
Tanaja kad bude za prodaju, slobodno pošalješ koju sliku i koju riječ o autu. :)
Negdje iza Nove godine. Javit ću ti u inbox.
Ali je C4 II bio populariniji kod rentacarova i veća je šansa da kupiš izraubani grob.
Zato valja gledat oglase di piše: ***PRVI VLASNIK***PALI I VOZI***BEZ ULAGANJA***ZAMJENA ZA JEFTINIJE*** :)
 

Thonchek

New member
Evo da se pohvalim, danas sam položio B kategoriju. Ovaj tjedan se bacam na istraživanje ponude na oglasnicima da vidimo što se nudi. Ako netko ima C3 ili 4 za prodaju, slobodno pošaljite PP.

Zanima me stvar oko auto osiguranja. Koliko vas godišnje ispadne osiguranje, te kako do popusta? Prvo vozilo će ovo biti registrirano na meni, pa nisam iskusan što se toga tiče. Gledam ponude auto osiguranja na Mojem Bankaru, te mi se sve ponude više-manje slično čine po omjeru uloženo:dobiveno. Pošaljite bilo kakav savjet. :)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Evo da se pohvalim, danas sam položio B kategoriju.
Čestitke. Jel iz prve? :)

Ako netko ima C3 ili 4 za prodaju
Moj će C4, nakon dolaska DS4, ipak ostati u obitelji. Malo sam promatra cijene i od inicijalnog plana prodaje san odusta. Cijene u oglasima su takve da mi to šta mogu za njega dobit ne igra nikakvu presudnu ulogu, a auto je za godine u stvarno super stanju i osobno mi vridi daleko više. Jbg, triba san ga prodat prije sedam godina. :)
 

markan1000

Well-known member
Traži bonus od staraca, a upite šalji na Kompare, meni su se pokazali dobrima.
sve potvrđujem

Ak nađeš neki C4, pitaj šta te zanima, nažalost sam skupio svakakvog znanja o kvarovima :LOL:
Thonchek, nemoj, taj će te samo isprepadati
nakon dolaska DS4
oće li to ubrzo?
Meni je sve više žao što sam se riješio svog kad sam uzimao Picassa, ali onda mi je takva financijska situacija bila. Evo u godinu dana što je otišao od mene, još je hvala Bogu bez kvara, jedino su mu prednji amortizeri nakon 130.000 km i 8 godina starosti po prvi put mijenjani.
 

Thonchek

New member
Čestitke. Jel iz prve? :)


Moj će C4, nakon dolaska DS4, ipak ostati u obitelji. Malo sam promatra cijene i od inicijalnog plana prodaje san odusta. Cijene u oglasima su takve da mi to šta mogu za njega dobit ne igra nikakvu presudnu ulogu, a auto je za godine u stvarno super stanju i osobno mi vridi daleko više. Jbg, triba san ga prodat prije sedam godina. :)
Hvala! Iz prve je sve. Malo sam bio dalje s foruma radi obaveza, ali eto da updateam kad sam ulovio vremena. :)

Ipak nije C4, u garaži je C5 2.0 HDi 2010. godina. Što se tiče auta, prezadovoljan sam. Poznanik familije prodavao, odličan auto i odličnu cijenu sam dobio tako da sam išao na nešto veći auto koji će dobro doć za duža putovanja po obali, a i dalje (nadam se). Uglavnom, pošto mi doma nitko nema Kasko, zanima me koja je preporuka oko Kaska? Gledam usporedbe, te sam zatražio par ponuda (sve bez popusta), ali nije mi najjasnije kako do popusta? Ako netko ima više iskustva javite.

Svaki savjet i informacija i više nego dobrodošli! Živjeli. :)
 

markan1000

Well-known member
Prošle godine sam radio kasko u Graweu. To je bio moj prvi kontakt ikad s njima, i sve skupa sam dobio 60-ak% bonusa, i izašao me oko 2.500 kn.
Uglavnom, obzirom da se u tvom slučaju radi o autu koje je 2010. godište, ključna stvar za procjenu isplati li ti se kasko je ta na koliki iznos osiguravajuće društvo trenutno procjenjuje vrijednost tvog auta, s tim da ti u uvjetima osiguranja uvijek kaže da je ta vrijednot manja od tržišne. Konkretno, meni je Grawe procjenjivao da mi auto prošle godine vrijedi 55.000 kn, i moja procjena je bila da mi se kasko još uvijek "isplati".
Ta vrijednost ti je bitna zato što ti predstavlja najveću moguću financijsku obvezu osiguravatelja za isplatu. Isto tako, moraš biti svjestan da nikad nećeš taj iznos dobiti keša na ruke, već da što je auto starije to je veća vjerojatnost da ćeš u slučaju malo ozbiljnije štete imati proglašenu totalnu štetu. u slučaju totalne štete, ovdje ti je najbolje kratko objašnjeno koliko dobiješ:
Automobil je prilikom kupovine koštao 32.650 KM. U trenutku štetnog događaja vozilo je vrijedilo samo 17.150 KM, a procijenjena vrijednost ostatka havarisanog vozila iznosi 6.850 KM. Procjena troškova opravke vašeg vozila je 13.400 KM. Stoga je procjenitelj procijenio da je nastala ekonomski totalna šteta i ponudilo vam iznos od 10.300 KM.

Znači, ako ti je auto procijenjen na 30.000 kn, i dogodi ti se neka prometna gdje stradaju primjerice neki luksuzniji dijelovi i šteta iznosi 17.000 kn (a takvih dijelova vjerojatno ima na C5). Ukoliko ostatak vrijednosti auta oni procijene da iznosi 18.000 kn (jer auto nije jako stradao u sudaru, samo su stradali skupi dijelovi), ti nećeš dobiti onih 17.000 kn koliko iznosi šteta, nego će ti proglasiti totalnu štetu i ponuditi 12.000 kn (30.000-18.000).

I nemoj ići za najjeftinijom ponudom iz kaska, drži se ipak koliko toliko renomiranih društava...

Eto, pa sad kombiniraj :)
 
Na vrh